YÖRSİAD'IN KONUĞU ANTALYASPOR BAŞKANI HASAN AKINCIOĞLU OLDU

YÖRSİAD'IN KONUĞU ANTALYASPOR BAŞKANI HASAN AKINCIOĞLU OLDU

YÖRSİAD'N KONUĞU ANTALYASPOR BAŞKANI HASAN AKINCIOĞLU OLDU. İZLEYİN!..

Halil ÖNCÜ ( ANTALYA ) - YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği) nin (YÖRSİAD) düzenlediği Şubat ayı olağan toplantısı Porto Bello Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantıya konuşmacı konuk olarak Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu katılırken, yemeğe ayrıca yine konuk olarak Demre Kaymakamı Yusuf Ziya Karaman, Demre Kaymakamı Süleyman Topçu, Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman ile çok sayıda basın mensubu katıldı. Toplantı öncesi YÖRSİAD’a yeni katılan üyelere rozetleri de takıldı.

YÖRDİAD Başkanı Beken, “ Antalyaspor bu sene mucizeler yaratıyor”

Açılış konuşmasını yapan YÖRSİAD Başkanı Semih Beken, Antalyaspor’un son yıllardaki başarılı çıkışını iztediklerini belirtirken, Hasan Akıncıoğlu’na toplantıya katıldıkları için teşekkürlerini sundu. Beken, “ Bu sene Antalyaspor, stadı anlamında şehrine döndükten sonra başarılı sonuçlar almaya ve bizleri heyecanlandırmaya başladı.  Müjdesini aldık yeni stadımızın da yapılması ile Antalyaspor daha da fazla başarılara imza atacak diye düşünüyorum. Antalyaspor bu sene ligde mucizeler yaratıyor. Bu konuda da çok mutluyuz. YÖRSİAD olarak da elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Sayın Başkan Hasan Akıncıoğlu’na teşekkür ederken, işinde olan başarısını Antalyaspor’a da taşıdığı için ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“Antalyaspor 20 milyon avronun üzerinde bütçesi olan ve bunun yüzde 80'ini kendi gelirleriyle karşılayabilen büyük bir faaliyet”

Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu YÖRSİAD’ın daveti için teşekkürlerini sunarken, Yörük İş Adamlarına Antalyaspor’daki gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Son yıllarda Antalyaspor’un başarılarının tesadüfü olmadığını belirten Akıncıoğlu, son beş yılda yapılan alt yapı çalışmalarının meyvelerinin alınmaya başlandığını ve gelecek birkaç yıl içinde de artık Antalyaspor’ın her zaman şampiyon olacak takımların arasında yer alacağını söyledi. Akıncı oğlu, “''Antalyaspor bugün profesyonel anlamda olması gerektiği gibi ticari düşünceyle yönetilen bir kurum. Antalyaspor 20 milyon avronun üzerinde bütçesi olan ve bunun yüzde 80'ini kendi gelirleriyle karşılayabilen büyük bir faaliyet. Takımdan beklentiler de oldukça fazla ama bunun için ciddi anlamda sabra ihtiyaç var. Geçtiğimiz 5 sezonda iyi bir altyapı çalışması yaptık, takımın kurumsallaşması adına çok yol kat ettik. Takımın ortaya koyduğu başarı tesadüf değil.”

“Futbolda reklam, doğru yönetildiğinde en ekonomik enstrümanlardan biri”

Herkesi heyecanlandıran, gururla izlediği bir sezon yaşadıklarını belirten Akıncıoğlu, “Hatırlarsanız, Antalyaspor'un daha önceki sezonlarda ligin alt sıralarında bulunan ve düşmemeye oynayan bir takımdı. Oysaki şimdi zirvede yer alan bir Antalyaspor var “ dedi. Futbolda reklamın, doğru yönetildiğinde en ekonomik enstrümanlardan biri olduğunu, UEFA, Şampiyonlar Ligi gibi uluslararası liglerde mücadele eden takımların kentlerini ve ülkelerini çok iyi tanıttığını vurgulayan Akıncıoğlu, Antalya'da bu olgunun farkında olunmadığını ifade etti.

Yeni stat 33 bin kişilik olacak!

Antalya’nın çok büyük bir stada ihtiyaca olduğunu bildiklerini ancak halen Üniversite stadında 8 bin kişiye oynayamadıklarını hatırlatan Akıncıoğlu, bu ilgisizliğin nedenlerini de araştırdıklarını söyledi. Yeni yapılacak stat hakkında bilgiler de veren Akıncıoğlu “Antalya'nın çok büyük bir stada ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Antalya Stadyumu'nun ihalesi yapıldı, bugünlerde yer teslimi yapıldı. 33 bin kişilik bu saha yapıldığında biz bu stadı doldurmaya gayret edeceğiz. Sportif başarının bizi daha da perçinleyeceğine inanıyorum. Bu yaşanan olaylar bizim şevkimizi kırmadı.''

YÖRSİAD Başkanı Semih Beken ve YÖRSİAD üyeleri yapılan konuşmalar sonrasında Başkan Hasan Akaıncıoğlu’na günün anısına bir plaket verdi ve hep birlikte bir fotoğraf çektirildi. ( Halil ÖNCÜ )