YÖRİSAD VE DİYANET İŞLERİ ANTALYA İL MÜFÜTÜLÜĞÜ PORTO BELLO OTEL'DE İFTAR DÜZENLEYECEK

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Başkanı Semih Beken ve Yönetim Kurulu Üyeleri Antalya İl Müftüsü Mahmut Yeleser’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, Ramazan ayı içerisinde Diyanet İşleri Başkanlığı Antalya İl Müftülüğü ile YÖRSİAD’ın geniş katılımlı olarak ortaklaşa düzenleyeceği İftar yemeği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

 
 
Antalya İl Müftüsü Mahmut Yeleser YÖRSİAD Başkanı Semih Beken ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İl Müftüsü Yeleser,  Ramazan ayında Diyanet işleri tarafından Pilot bölgelerden birisi olan Antalya’da , YÖRSİAD ile birlikte verecekleri İftar yemeği konusunda yaptığı açıklamasında “ Diyanet İşleri Başkanlığı İl Müftülüğümüz ve Yörük Sanayici İş Adamlarımız ile birlikte Ramazan ayının 19. Günü Porto Bello Otel’de geniş katılımlı bir iftar yemeği düzenleyeceğiz. Düzenlenecek bu iftar sofrasına katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.
 
Antalya İl Müftüsü Mahmut Yeleser, “ İslam, ticaret hayatına büyük önem veren bir dindir.”
 
Antalya İl Müftüsü Mahmut Yeleser,  İslam’ın ticaret hayatına büyük önem veren bir din olduğunu da belirterek, “ İslam, ticaret hayatına büyük önem veren bir dindir. Efendimiz  “Rızkın onda dokuzu ticarettedir” diyor. İş adamlarımızın böyle ortaklaşa olarak, bir araya gelmeleri iş yapmaları, ticaret yapmaları, ticari sahalarını genişletmeleri ve Müslüman iş adamlarımızın ticari hayta söz sahibi olmaları en büyük arzumuzdur. Bu konuda bizler camilerimizde, kürsülerimizde dua ederken “Yarabbi, iş adamlarımıza ticaret nasip eyle, ama öyle bir ticaret nasip eyle ki zararı olmayan ve bereketi olan, karlı işler yapmalarını temenni ediyoruz” diyoruz.  Yörük kardeşlerimiz bu milletinin asıl kökenidir. Biz ırkçı değiliz. Ama bunu söyleriz. Yörük İş adamlarımızın bir araya gelerek bu oluşumu kurmalarını bu milletin milli, dini, manevi değerlerine bağlı kalıp sahip çıkan ve islama hizmet etmek, insanlara hizmet etmek, vatana millete faydalı olmak için yapılan bir teşebbüs olarak görüyorum. Bundan dolayı da YÖRSİAD’ı  tebrik ediyorum. Böyle iş adamlarımızın sayısının artmasını diliyorum. Yapılan kültür ve sosyal faaliyetlerinizi bekliyor ve destekliyoruz. Bu güzel vatanımıza hizmet etmenin şerefini ve gururunu yaşadığınızı biliyoruz ve bundan sonra da yaşatacağınızdan da eminiz” dedi.
 
 
Beken, “Porto Bello Otel’de 19 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan İftar yemeğimize yaklaşık 500 kişi katılacak”
 
YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Başkanı Semih Beken ziyarette yaptığı açıklamasında, “ Diyanet İşleri Başkanlığı bu yıl ilk kez Türkiye genelinde 11 Pilot ilde iftar yemekleri organizasyonları düzenleyecek.  Antalya’da ilk defa uygulanacak bu projeyi Diyanet İşleri Başkanlığı Antalya İl Müftülüğümüz ile birlikte gerçekleştirecek olmanın gururunu yaşıyoruz. Ramazan ayı birlik ve bütünlük ayı. Tüm Antalyalıların, ülkemizin ve tüm Müslüman aleminin Ramazanlarını kutlamak istiyorum. Kaynaşma ve bütünleşme adına iftar yemeğimiz bundan sonra geleneksel hale gelecek.  Porto Bello Otel’de 19 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan İftar yemeğimize yaklaşık 500 kişi katılacak. İftarımıza katılacak olan 500 kişi arasında şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve yakınları, muhtaç aileler ve Antalya Protokolü, diyanet yetkilileri ve YÖRSİAD yönetimi ve üyelerimiz yer alacak.” dedi.
 
YÖRSİAD’dan Karaalioğlu Parkında Yörük gecesi düzenleyecek
 
Öte yandan YÖRSİAD Başkanı Semih Beken, Ramazan ayının üçüncü Çarşambasında Karaaalioğu Parkında Yörük gecesi düzenleyeceklerini de belirterek, “ YÖRSİAD olarak İftar yemeğimizin dışında, Ramazan ayının üçüncü çarşambasında Karaalioğlu parkında oluşturacağımız otantik ortamda bir Yörük gecesi de düzenleyeceğiz. Bu gecede mehter takımı, halk oyunları, boğaz çalma ve aşıklarımız yer alacak. “ diye konuştu.