WİNTER LEAGUE CONVENTİON 2023 BAŞLADI

Halil ÖNCÜ (ANTALYA) - Dünyanın çeşitli ülkelerinden uzman spor profesyonellerinin ve spor endüstri firmalarının bir araya geldiği Winter League Convention Hosted by Antalyaspor etkinliğinin ikincisi, 9-12 Ocak 2023 tarihleri arasında Antalya’da Nirvana Cosmopolitan Otel’de düzenleniyor.

WİNTER LEAGUE CONVENTİON 2023 BAŞLADI

Etkinlik  kapsamında; fuar & expo alanı kurulurken, spor alanında faaliyet gösteren teknoloji, tekstil, havayolları, otel, spor kampı tesisleri, sağlık tesisleri, besin-gıda şirket ve markaları B2B ağlarını genişletmelerine, yeni ürünlerini sergilemelerine olanak verilmesi sağlanıyor. 

Antalya futbol turizminde dünyanın en önemli merkezlerinden bir tanesi!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi etkinlikte yaptığı açıklamalarında, bu özel organziasyonun ikincisini düzenleyen başta Antalyaspor olmak üzere tüm destek verenlere teşekkürlerini sunarken "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hiç şüphesiz ki, dünyanın en güzel yeridir dediği Antalya; iklimi, denizi, kumu, güneşi, tarihi güzellikleri, lüks tesisleri ve ulaşım kolaylığı ile; dünyanın ve ülkemizin göz bebeği konumunda. Turizm için ölü sezon kabul edilen kış aylarında bile, elverişli iklimi ve tesisleriyle futbol turizminde dünyanın en önemli merkezlerinden bir tanesi."diye konuştu.

Antalya’nın marka değerine katkı sağlıyoruz!

Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin de yatığı açıklamasında “Önemli bir etkinlik. Bu etkinlik şu an için kuzey yarımkürede futbol adına yapılan en büyük etkinliğe aday. İnşallah iki yıl gibi sürede de takımların kamp yaptığı futbola devre  arasının verildiği en büyük organizasyon olacak. Bu hem Antalyaspor’a hem Antalya turizmine ve futboluna en önemlisi de Antalya’nın markasına değer katacak bir organizasyon. Gayet iyi gidiyor. İnşallah daha büyüklerini yapmak da bize nasip olur” dedi.

Spor turizmi bizim için vazgeçilmezler arasında yer alıyor!

Etkinliğin paydaşlarından TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin de yaptığı açıklamasında “ TÜRSAB olarak Winter League Convention Hosted by Antalyaspor etkinliğinin açılışına katıldık. Bu projeyi çok değerli buluyoruz. TÜRSAB olarak da katkıda bulunmak istiyoruz. Spor turizmi bizim için vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Bugüne kadar fayda sağlamaya çalıştık bundan sonra da devam edceğiz”dedi.

Antalya’nın markasına dönüşecektir!

Antalyaspor’un isim sponsoru olan ve organizasyona destek veren Fraport TAV İşletmesinin Genel Müdürü Deniz Varol ise organizasyonun önemine dikkat çekerek “ Bölge için son derece önemli bir organizasyon. Hep turizmi 12 aya yaymak istiyoruz. Bu da hem bölgenin tanıtımına hem de mevsimsel anlamda ocak ayı gibi kışın ortasında güzel bir hava ortamında güzel bir organizasyon. Bu vesile ile Antlya’nın adı her yere duyuruluyor. Dolayısı ile bu organizasyona destek vermemizin temel amaçlarından bir tanesi buydu Havalimanı olarak. Kışın yapılan bir organizasyon ve futbol üzerinden tanıtım yapılan bir organizasyon. İkinci senesi olmasına rağmen son derece başarılı ilerliyor. Bu organizasyon ilerleyen yıllarda çok daha genmiş yerlere ulaşacaktır. Yine Antalya’nın önemli bir markasına dönüşecektir ki, burada pay sahibi olmak bizim için çok çok önemli.” Dedi.