VON HOTELS OLARAK BİZ ÇOK KÖTÜMSER DEĞİLİZ!


Antalya'nın Manavgat İlçesi Çolaklı Bölgesinde yer alan VON Hotels'in Operasyon Müdürü Osman Bakar ile Satış Pazarlama Müdürü Filiz Haşap Halil Öncü'ye konuştu. İZLEYİN!

Başarılı ve oldukça yoğun bir satış pazarlama taktiği izleyen grubun iki müdürü yaptıkları açıklamalarda,2016 sezonuna kötümser bir gözle bakmadıkları aksine yaptıkları çalışmalar ile çok parlak gözükmese de 2016 sezonunda 2015 yılı rakamlarını yakalayacaklarını söylediler.VON Hotels olarak biz çok kötümser değiliz!

VON Hotels'in Operasyon Müdürü Osman Bakar , Antalya’yı çok sıkıntılı bir yılın beklediğini bildiklerini ve VON Hotels olarak aldıkları önlemler ve satış pazarlama çalışmaları ile aşmaya çalıştıklarını belirterek, “ 2016 yılı şu anda 2015 yılından daha sıkıntılı bir yıl olacağa benziyor. Ama VON Hotels olarak biz çok kötümser değiliz. Satış pazarlama müdürlüğü olarak aktif bir şekilde gerekli çalışmalarımızı yaptık. Çok parlak olmasa da 2015 yılı yakalayacağımızı düşünüyoruz. Bu konuda ümidimiz var. Şu andaki konjonktüre göre sıkıntıların büyük olduğunu biliyoruz. Her an yeni bir olayla karşılaşıyoruz. Bir Pazar kapandı bir Pazar açıldı derken bir bakıyorsunuz o pazarda sıkıntılar oluşuyor. Son yaşanan İran pazarı gibi. Biz üzerimize düşen ve  yapılabilmesi gereken her şeyi yapıyoruz” dedi.

Kışın da açığız. Kışın otelleri açmak bir prestijdir!

Osman Bakar, Kışın üç tesisten bir tanesini açık tuttuklarını ifade ederek, “ Kış döneminde toplantı grupları ile hareket sağlıyoruz. Alman pazarı ve Avrupa pazarı ve iç pazardaki gelen hareketlilik ile belli bir doluluğu yakaladık. Kış döneminde karlılık marjını değerlendirmektense prestij anlamında açık kalıyoruz. Tesisler kar etmiyor. Kışın otelleri açmak bir prestijdir. Bizde bunu yapmaya çalışıyoruz. VON Otelcilik olarak yeni bir grubuz. İsim değiştirdik. Bu ismi tanıtmaya devam ediyoruz ve geleceğe yatırım yapıyoruz. Operasyonlarımız devam edecek” diye konuştu.Filiz Haşap, “ 2016 yaz sezonu ağırlıklı olarak Online satışların devleşeği bir dönem olacak”

Alman Pazarının yoğunlukta olduğu VON Hotels’in Satış Pazarlama Müdürü Filiz Haşap ise bu durumda Rus krizinden en az etkilenecek tesislerden olduklarını ifade etti. Her şeye rağmen alternatif Pazar geliştirme konusunda çalışmalar yaptıklarını belirten Haşap, bu yılın Online satışların devleşeği bir dönem olacağını da sözlerine ekledi.  Filiz Haşap,  “Ağırlıklı olarak bizim pazarımızı Almanlar ve Avrupalılar oluşturuyor. Son dönem Rus Pazarında yaşanan kriz nedeniyle şu anda alternatif Pazar arayışlarına giriliyor. 2016 yaz sezonu ağırlıklı olarak Online satışların devleşeği bir dönem olacak. Bu zamanda iç Pazar seyahat acentelerinin de çok ciddi anlamda desteklenmeleri gerekiyor. Yurt dışındaki alternatif pazarları yaratırken tabii ki ülke kültür yapısı, ülkemizin içindeki bulunduğu sosyo ekonomik durum ve her şeyden önce siyasi durum misafirin tatil tercihlerini dorudan etkiliyor. Şu anda misafirleri etkileyen en önemli etken, pahalı mı, ucuz mu? dan ziyade bölgenin güvenli mi yoksa güvenli değil mi? olduğudur. Bu anlamda biz pazarlama faaliyetlerimizi yaparken, Türkiye’yi tercih etmek isteyen misafirlere güvenli bir ülke olduğumuzu sunabilirsek artıyı kazanacağız” dedi.Alternatif pazarlarımız içerisinde Almanya pazarı % 70’i oluşturuyor!

Filiz Haşap, “ Alternatif pazarlarımız içerisinde Almanya pazarı ve Avrupa pazarı % 70’i buluyor. Kalan % 30 ‘unu Macaristan, Polonya, çek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya ile doldurmayı planlıyoruz. Alternatif diğer dönemde yüksek sezonda Almanların hafiflemeye başladığı dönemlerde belki İskandinav pazarı ve iç pazar ön plana çıkacak. Diğer dönemlerde Rusya’daki bu büyük kaybı yine Rus dillerinden konuşan Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan gibi ülkeler doldurabilir. İran Pazarı dediğimiz nokta da şu anda bir takım siyasi krizler var. Bunun da önümüzdeki günlerde nasıl şekilleneceğini bilmiyoruz. Tur Operatörleri ile görüşmelerimiz ve takiplerimiz devam edecek” dedi.  
” dedi.