VOLKAN YORUMAZ:BUGÜN TURİZMİ DEĞİL, VATANI KONUŞMAK LAZIM!

2016’yı unutalım, önümüze bakalım! Halil Öncü'nün röportajı.. İZLEYİN!...

Yorulmaz yaptığı açıklamasında şu anda iş konuşmanın değil, vatanı konuşmanın zamanı olduğunu ifade ederken, “Şu anda iş konuşmak boş. Bugün vatan konuşmak lazım. Çok fazla da turizmin üzerine konu anlatmak istemiyorum. Zaten bu son olaylar olmadan önce de turizmde bir sıkıntı vardı. Şu anda her otel %65-70 Türk pazarına döndü. Alman pazarı %8-10’lara düştü. Bu bizim otelimizin gerçekleri. Ama genel anlamda otellerin çoğunda Avrupalı hiç yok zaten. BDT pazarı değimiz Rus’un haricindeki Ukrayna, Belerus, Azerbaycan, Kazakistan gibi pazarlarda da şu anda sıkıntı var. Biraz akış vardı Ukrayna’dan, nefes aldırıyordu hafif ama o da şimdi satış anlamında hafif kesildi. Bunların hepsini bir araya getirdiğimizde 2016’yı unutalım. Olanı nasıl devam ettiririz, çorbayı nasıl kaynatırız, zarar etmeden nasıl kapatırız bunları hesaplamak lazım” dedi.2017 için ne yapabiliriz, geç kalmadan planlıyor olmamız lazım!

Ülkemizin yaşadığı bu günlerde iş konuşmanın boş olduğunu ifade eden Yorulmaz, “Bugün turizmi konuşmak, tarımı konuşmak bugün sanayiyi konuşmak, bugün başka şeyleri konuşmak çok doğru değil . Bugün vatan konusu var, bugün millet konu var, bugün Türkiye konusu var. Dolayısı ile önce konuya buradan bakmak gerekiyor. Sıkıntılı günler yaşıyoruz.  Yapacak bir şey yok.. Bunlar yaşandı ve bundan sonrasına bakmamız gerekiyor. Çünkü zamanı geri alma ihtimalimiz yok.  Orası geçti.  Biz bundan sonra gelecek ile neler yapabiliriz ona bakmalıyız. Oturup masaya taşları döküp biz nerde yanlış yaptık, biz nasıl bu hale geldik, turizm nasıl bu hale geldi, ülke nasıl bu hale geldi? Bunları tartışmamız lazım. Ve tartışıp aksiyona geçmemiz lazım. Tartışmada kaldığı sürece bi faydası yok kimseye. Bizler bununla ilgili neler yapabilir, ne yapılması gerekiyorsa hazırız. Hem büyüklerimiz, hem diğer STK’lar, üstatlar bir sürü fikirler atıyorlar ortaya. Bu fikirler hep havada uçuşuyor. Artık bu işin vakti geldi. En azından 2017 sezonunu nasıl kurtarırız şimdiden bunların alt yapısını yapmamız lazım. Avrupa kontratları Ağustos’ta başlıyor.  Bu gündemde Avrupa ne olacak, Rusya pazarı ne olacak, iç Pazar ne olacak, İran pazarı ne olacak? Bunları düşünmeliyiz. Bu pazarlar bizim ayakta kalmamızı sağlayan, gerçek misafir profilimizi oluşturan pazarlar. Şimdiden bu pazarların üzerine 2017 için ne yapabiliriz, geç kalmadan planlıyor olmamız lazım. Bunla lakalı bu olaylar biraz daha netleşip, sakinleyip önümüzü biraz daha net bir şekilde gördüğümüz vakit bunlara da sıra gelecektir” dedi.    Çok ciddi iptaller aldık!

Kemer’de ve Antalya genelinde almış oldukları bilgiler ve geri bildirimlerde Kamu çalışanlarının izinlerinin iptallerinden direkt etkilediklerini de dile getiren Volkan Yorulmaz, “ İnsanlar tatillerini iptal ettiler. Rakam vermeye gerek yok ama ciddi rakamlarda kendi otelimiz adına iptal aldık. Yurt dışından ve Türkiye’den rezervasyon akışı neredeyse durma noktasına geldi.  Bu yaşanan olayların sonrasında bunları tabii ki normal karşılıyoruz.  Temennimiz bunun bir an evvel normale dönüp işimize devam etmek istiyoruz.  Turizmcinin hali bu sene belli. Neresinden başlasak onu bilmiyorum. Artık bu süreçlerde o kadar çok şey yaşandı ki neyi konuşacağımız da unuttuk. Allah bundan sonrası için bize umut versin. Bizler de bununla alakalı neler yapabileceksek onları yapalım. Ağustos’a yaklaştık, 2016 sezonu neredeyse bitti diyebiliriz. Malum sezon da büyük ihtimalle uzamayacak bu gidişatla. Ama uzarsa da biz yine de hazırız ve hazırlıklıyız. En kısa sürede bu iş toparlanır normale döner diye ümit ediyor, kendimizi ona göre hazırlıyoruz” diye konuştu.