DENİZ BUKLET’TEN GİRİŞİMCİLİK DERSİ


Antalya’nın her geçen gün büyüyen firmalarından birisi olan Deniz Buklet’in sahibi Deniz Danışman, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu’nda girişimcilik dersi verdi.İZLEYİN!...


Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Görevlisi Kahraman Köktürk'ün konuğu olan Deniz Danışman Halkla İlişkiler Bölümü dersinin konuğu oldu ve öğrencilere hem hayat hikâyesini hem de iş hayatındaki gelişimini paylaştı. Girişim dersinin konuğu olan Danışman, “Çok şanslı olduğunuzu düşünüyorum. Üniversitede keşke benimde böyle bir kocam olsaydı” diyerek Kahraman Köktürk’e teşekkürlerini sundu.Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Görevlisi Kahraman Köktürk dersin açılında yaptığı konuşmasında zaman zaman girişimci iş adamlarını Üniversitede konuk ettiklerini ve bu haftaki dersin konuğunun ise Antalya’da otellere Buklet malzemesi dağıtımı yapan Deniz Buklet’in sahibi Deniz Danışman olduğunu söyledi. Köktürk yaptığı konuşmasında, “ Deniz Buklet sizler gibi, sizlerin buradan mezun olduktan sonraki süreçte çalışmaya başlayabileceğiniz alanlardan bir tanesi. Girişimci kimliği ile dikkat çeken ve sıfırdan başlayarak şu andaki fabrikasını kuran bir kişi olan firma sahibi Deniz Danışman bizleri kırmadı ve burada değerli görüşlerini bizler ile paylaşıyorlar. Kendisine şahsım ve öğrencilerim adına hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.

2007 yılında kurduğu firma Deniz Buklet’in şu anda 80 beş yıldızlı otele buklet malzemesi verdiklerini ifade eden Deniz Danışman, fabrikasında halen makine parkuru yenileme ve ekleme çalışmaları yaptıklarını da söyledi.  Öğrencilere hedefe ulaşmak için inanmaları ve çok çalışmaları gerektiğini de söyleyen Danışman “Bu süreç çok zorluklarla ve meşakkatlerle geçti. Hala da geçiyor. Ticaretin ve imalatın bir araya gelmesi büyük zorlukları da bir araya getiriyor.  Şu anda yaklaşık 80 tane beş yıldızlı otele hizmet veriyoruz. 2015 yılı başından itibaren yurt dışına ihracatımız başladı. Kadromuza yeni arkadaşlarımız dahil oluyor. Zamanımız açıkçası çalışmakla geçiyor. Bu nasıl oldu derseniz, eğer kendinize bir hedef belirlerseniz ve kendinizi küçük görmezseniz bu iş olur. Bu iş gazla değil çalışmakla oluyor. Ben zamanında matbaa makinemin yanında yere karton sererek çok yattığımı bilirim. Bunu size gurur yapmak için söylemiyorum. Bunu belirlediğim hedefe ulaşmak için bir yolumu çizdiğim için yaptım” dedi.