KÖŞDERE MAĞDURLARI DERTLERİNİ ÇAVUŞOĞLUNA ANLATTILAR

Avukatlarıyla beraber 100 kişiyi temsilen yaklaşık 50 kişinin katıldığı toplantıda Hakan Halit Yeni mağdurlar adına söz aldı. Yeni, Çavuşoğlu’na öncelikle turizme sağladığı katkılar için teşekkür etti. Daha sonra sayın vekilim 100 kişiye yakın insan mağdur durumdadır. Ben dahil bu insanlar Köşdere Otel’inde 15 ila 20 yıl arasında emekleri bulunmaktadır. Yasal hakları olan tazminatlarını, söz vermelerine rağmen ödememişlerdir. Verdikleri çekler ise karşılıksız çıkmıştır. Geçen sezon sonunda bizlere 5-6 aylık vade ile çek verip, haklarımızın ödeneceğini söylediler. Vadesini beklediğimiz bu süre içerisinde ise Köşdere AŞ’nin içini boşaltıp, şirket üzerinde olan mallarının bir bölümünü satıp, bir bölümünü de şahıslar üzerine geçirmişler. Biz bu insanlardan sadece yasal olan haklarımızı, çoluğumuzun, çocuğumuzun rızkını istiyoruz’’ dedi. Köşdere mağdurlarının Avukatları ise İbrahim Köşdere ile görüştüğünü fakat Sayın Köşdere’nin, bu insanların mağduriyetlerinin giderilmesi yönünde hiçbir adım atmadığını, atmadığı gibi paraları da ödemeyeceğini söylüyor’ ’dedi. 

DESTEK OLACAĞIM

Çavuşoğlu ise mağdurları dinledikten sonra, Bu durumdan duyduğu üzüntüyü ifade ederek, hiç kimse, ben dahil, kendini devletin yasalarının üzerinde görmemelidir diyen, Çavuşoğlu, “Böyle bir durumun oluşmasına üzüldüm. Hepiniz oraya emek verdiniz. Tabi ki bizim yasalarımız her zaman çalışandan yanadır. Orasının devri yapılmış olabilir ama haklarınızı almanız gerekiyor. Bizim yargıya müdahale etmemiz tabii ki mümkün değil ama ben yargının sizin için en iyi kararı vereceğine eminim. Bende siyaseten manevi olarak konunun takipçisi olacağım” dedi.

OLAY NASIL OLMUŞTU

Köşdere Otel bünyesinde çalışan onlarca kişi ve diğer departmanlarda görev yapan bölüm müdürleri ve ekipleri başta olmak üzere, uzun yıllar hizmet eden yaklaşık 100 kişilik personel, Alanya Türkler'de bulunan Club Hotel Köşdere'nin el değiştirmesi ile paralarını alamamışlardı. AK Parti 22. Dönem milletvekili İbrahim Köşdere, Köşdere A.Ş. bünyesinde çalışan tüm emekçilerin yasal hakları olan tazminatlarını ödememişti. Bunun üzerine ise olay yargıya taşınmıştı.