VATSO'DAN ANADOLU JETE PROTESTO

Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu’nun da seyahat ettiği uçakta VASO Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu tarafından başlatılan protesto uçakta bulunan iki yüze yakın yolcu tarafından da desteklendi. Zahir Kandaşoğlu uçakta yaptığı çağrıda;

THY’ nin en karlı seferlerinden biri olan Van-Ankara güzergahında yolculara yapılan bu uygulamaları hakaret olarak kabul ediyoruz. Anadolu Jet uygulamasına geçmeden önce yaptığımız yolculuklardaki uygulamayı önceki seyahatlerimize ödediğimiz ücreti aynen ödememize rağmen bulamadık. Koltukların daraltılması, fazla kilosu olan yolcuların sığmaması, koltuk aralarının yolcu giriş çıkışını imkansız hale getirmesi,  THY prestijine yakışmayan uygulamaları, dünya çapındaki bir kuruluşa yakışmamıştır. Biz sürekli seyahat eden ve THY’ yi tercih eden kişiler  olarak bu uygulamayı kınıyor, uçağın fiziki ortamının seyahat etmeye uygun olmayan hale getirilmesini,  yapılan komik ikramları da firma yöneticilerine sunmalarını kabin ekibine bildirerek uygulamanın bir an önce değiştirilmesini umuyoruz.

Bu uygulamaların büyük ölçüde Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgesinde gerçekleştirildiğini belirten VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, “Bu tür uygulamalar yolcular arasında ayrımcılığa sebebiyet vermektedir. Herkesle eşit şartlar seyahat etmek bölge insanın en doğal hakkıdır. Çünki herkes aynı oranda ücret ödüyoruz” dedi.

Zahir Kandaşoğlu, gidiş yolculuğunda başlattığı protestosunu dönüş seyahatinde de gerçekleştirdi.