UZUN VADELİ ANLAŞMA

Türkiye’nin öncü düşük maliyetli havayolu şirketi Pegasus, küresel teknoloji şirketi Sabre Travel Network ile uzun vadeli bir anlaşma imzaladı.

İmzalanan anlaşma ile 130 ülkede bağlantısı bulunan Sabre ile 370.000’i aşkın seyahat acentesi, Pegasus’un koltuk ve ücret sınıfı bilgilerine garantili erişim elde etmiş olacak.

Pegasus Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk, “Sabre’nin yenilikçi liderliği ve pazardaki havayolu şirketlerine yardımcı olabilme özelliğinin yanı sıra tüm dünyada milyonlarca kişiye ürün satabilmesi havayolu şirketleri açısından büyük önem taşıyor” dedi.

Öztürk, “Düşük maliyetli havayolu modelimizle misafirlerimize mümkün olan en düşük ücretleri sunabilmek için maliyetlerimizi minimum düzeyde tutmamız gerek. Bu nedenle, misafirlerimize alternatif satış kanalları sunmaya da önem veriyoruz. En önemli alternatif satış kanalları içerisinde olan Sabre ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık, iş modelimizi ve çoklu kanal yaklaşımımızı da destekliyor. Sabre’nin küresel çaptaki erişim olanakları ve yüzbinlerce seyahat acentesine ulaşabilmesi, hem satışlarımızı arttırmamıza hem de ticari faaliyetlerimizi bir üst düzeye çıkarmamıza yardımcı olacak. Bunun karşılığında, Ortadoğu, Kafkasya, Rusya ve Avrupa’da sürekli büyüyen ağ sayesinde Sabre bağlantılı acenteler da düşük ücretli, 72 uçuş noktasını kapsayan ağımıza erişim sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Sabre’nin Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi Dağıtımdan Sorumlu Ticari Direktörü Hamish Broom, “Pegasus, havacılık konusunda kendini hızlı bir şekilde merkeze dönüştüren bir ülkede yer alan ve Avrupa’nın en hızlı büyüyen havacılık şirketlerinden birisidir. Bu nedenle, bu anlaşma, Sabre acentelerine müşterilerine sunabilecekleri değerli bir içerik sağlaması ve Pegasus’a da tüm dünyada yüzlerce pazara eşsiz bir erişim vermesinden dolayı çok önemli bir ortaklık. Sabre, havayolu şirketlerinin büyümelerine yardımcı olmak ve acentelerin de müşterilerine uçak biletleri satmalarına olanak tanıyan etkin ve şeffaf bir platform sunmak amacıyla her yıl teknolojiye yüz milyonlarca euro yatırım yapıyor.” ifadesini kullandı.