UNSAPHİRE HOTEL'İN TEZ TOUR'A SATIŞINA, TESİSİN İŞLETMECİSİ JOY'DAN İTİRAZ VAR

Anlaşma 5 yıllık

Konuyla ilgili turizmgazetesi.com'a açıklama yapan Joy Hotels satış koordinatörü Cemil Gerger, "Aynı zamanda sözleşmenin 7. maddesine göre, tesisin satışı durumunda öncelikli durumda olacağımız yer alıyordu. Mal sahibi bize sordu, biz de noter kanalıyla ‘alacağız’ dedik. Ancak ardından Tez Tour Grubu, tesisi satın aldıklarını ve 2008 sözleşmelerini kendilerinin yapacağını ilan etti" dedi.

Tez Tour: Yasal yollarla aldık

İddialarla ilgili açıklamalarda bulunan Tez Tour Genel Müdür Yardımcısı Engin Aker, oteli yasal prosedüler içinde satın aldıklarını, kiracı olan Joy ile mal sahibi Ünüvar arasındaki anlaşmazlık durumunun kendileri arasında çözülmesi gerektiğini belirtti. Joy Grubu’nun haklarından dolayı istediği mercilerde dava açabileceğini belirten Aker, satışta hukuki açıdan bir yanlışlık olmadığını vurguladı.

Haklarımızı arayacağız

Unsaphire Otel’in neden ve nasıl satıldığına ilişkin olarak mal sahibinden net bir yanıt gelmediği de belirtilirken, Tez Tour’un acenteleri 2008 kontratları için davet etmesi de önceden Joy grubu ile sözleşme yapanların kafasını karıştırdı.Sözleşmede vaadedilenlere rağmen otelin Tez Tour’a verilmesindeki yanlışlıklar karşısında haklarını arayacaklarını belirten Joy Hotels satış koordinatörü Cemil Gerger, "Mal sahibi ile yapılan ve bağlayıcılığı olan bir sözleşme ortada iken böyle bir sürecin yaşanması hukuki değildir. Haklarımızı her platformda arayacağız" dedi. ( KAYNAK:www.turizmgazetesi.com )