ÜLKAY ATMACA:TATİLİNİ YARIDA KESEN OLMADI!

Kubilay ELDEMİRCİ ( ANTALYA ) - Türkiye'de 15 Temmuz cuma akşamı yaşanan ve çok sayıda tutuklama ile son bulan darbe girişimi turizmcileri de endişelendirdi.  Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Sherwood Club Kemer Genel Müdürü Ülkay Atmaca, darbe girişimi sonrası birkaç müşterinin endişelenerek kendilerinden bilgi istediğini ancak bu kişilerin de kısa sürede ikna edilerek tatillerine devam ettiklerini söyledi.

TURİSTLER SAKİN KARŞILADI

Atmaca, “Otelimizde çok büyük bir izdiham çıkmadı. Müşterilerimiz televizyondan izledikleri olaylar sonrası bize gelerek yaşananlar hakkında bilgi istediler. Biz de onlara elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık. Böyle şeyler kendi ülkelerinde de oluyor. Biz de biraz farklı bir şekilde oldu. İçeride şu an Ukraynalı, Türk, Arnavut, Alman ve Belçikalı misafirlerimiz var. Misafirlerimiz gece yarısı biten bir darbe girişimiyle ilgili çok paniklemedi. Beklediğimden çok daha az negatif tepki aldık. Sabah kalktığımızda çok daha vahim sonuçlarla karşılaşırız diye düşünmüştüm. Ama gün içerisinde herkes gayet sakin denize, havuza girenler var. Sanki hiç kimsenin umurunda değil gibi bir hava var şu an tesisin içerisinde” dedi.

REZERVASYON İPTALİ YOK

Ülkay Atmaca, şuana kadar herhangi bir rezervasyon iptalinin söz konusu olmadığını da vurgulayarak “Yaşananlar dolayısıyla oteli terk eden olmadı. Cumartesi günü otelimizde olması gereken yolcularımızın tamamı da geldi. Açıkçası ülkemizde yaşanan olaylarla ilgili herhangi negatif bir yansıma yok. Rezervasyonların geneliyle ilgili pazartesi günü biraz daha net bilgiler gelir diye düşünüyorum. Cuma akşamı yaşanan ismini bile koyamadığım durumla ilgili bugün yaşadığımız çok negatif bir durum yok. Bu ülkenin bir vatandaşı olarak çok üzgün ve çok kızgınım. Böyle bir coğrafyada bu kadar güzel bir ülkede Atatürk’ün kurduğu cumhuriyette barış içinde yaşamak varken bunların olması insanın içini acıtan bir durum” diye konuştu.