Türk Hava Yolları ile Malta Havayolları ortak uçuşlara başlıyor.

Türk Hava Yolları ile Malta Havayolları  ortak uçuşlara başlıyor.

Malta Havayolları Ticari Genel Müdür Yardımcısı Dr.Friesen Türkiye’nin stratejik bir ülke, Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları’nın ise gitgide büyüyen , çok önemli network ağına sahip bir havayolu şirketi olduğunu, her iki havayolu yolcularına da büyük fayda sağlayacak bu anlaşmayı ileride çok daha büyük işbirlikleri için adım olarak gördüklerini, bundan böyle halihazırda varolan Malta ve Türkiye arasındaki ilişkileri daha da geliştireceğini belirtti.

Basın toplantısında konuşma yapan Türk Hava Yolları Ticari Genel Müdür Yardımcısı Orhan Sivrikaya ise  Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olarak yolculara gelişmiş bir network ağı sağlamanın başlıca hedeflerinden biri olduğunu, Malta Havayolları ile akdedilen bu anlaşma ile yolcularına Akdeniz’de önemli bir bağlantı noktası sağlamış olacaklarını  ifade etti. Sivrikaya Malta ile varolan ilişkilerin güçleneceğini de sözlerine ekledi.

Türk Hava Yolları uçuş numarasının da yer alacağı Malta Havayolları’na ait uçuş programı şöyledir:

İSTANBUL-MALTA    KalkışÂ Â Varış
Pazartesi, Perşembe   05:05   08:10    

MALTA –İSTANBUL   KalkışÂ Â Varış
Pazartesi, Perşembe   00:55     04:05     

Uçuşlarla ilgili ayrıntılı bilgiler Türk Hava Yolları’nın satış ofislerinden, 444 0 849 numaralı telefondan ve www.thy.com adresinden alınabilir.