TURİZMDE BÜYÜME VE SORUNLARI

TURİZMDE BÜYÜME VE SORUNLARI
Sektörün bugüne  ve geleceği

Türkiye’ni turizmdeki durumunun uluslararası platformlarda ele alınıp değerlendirildiği platform olarak kabul edilen “RESORT Kongresi”nin konu başlıkları ve konuşmacıları bu özelliğine göre belirleniyor.

Türkiye’nin Akdeniz bölgesinde yatırımları en hızlı artan ülke olması nedeniyle RESORT Kongresi’nde ana tema olarak “Turizmde Büyüme ve Sorunlar”ı şeklinde belirlendi.

Konunun ilgili bütün taraflar ve çok yönlü olarak ele alınacağı kongrede mevcut durum değerlendirilip önümüzdeki döneme ilişkin planlamanın konuşulacağı bildirildi.

Yükseliş trendindeki kırılma

Kongrede ayrıca, sektörün büyümesi ve sorunları  kapsamında Türkiye’nin turizmde yakaladığı yükseliş trendinde meydana gelen kırılma ile ortaya çıkan durum da değerlendirilecek.

Geçen yıl 600’ün üzerinde kişinin önceden kayıt yaptırarak katıldığı kongreye TUI CEO‘su Michael Frenzel, Rewe’nin CEO’su Sören Hartmann, TUI Rusya Müdürü Chris Mottershead, Coral Travel Genel Müdürü Coşkun Yurt, Ets Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, SunExpress Genel Müdürü Paul Schwaiger,  Alman Turizm Araştırmaları Merkezi Başkanı Armin Vielhaber katılmış ve birer sunum yapmışlardı.

Ana tema olarak ‘Turizmde büyüme ve Sorunlar’ın belirlendiği ‘Uluslar arası RESORT Turizm Kongresi”nin diğer oturum başlıkları da şöyle :

Turizm ve kredileri
Yatırım verimliliği
Turizm ve bilgi teknolojileri
Metropol şehirler ve turizm  ( Haber Kaynak:turizmgazetsi.com )