TURİZMCİLER İSTANBUL'DA BULUŞTU

GlobeMeets, yerli ve yabancı turizm profesyonellerini İstanbul’da buluşturdu.

TURİZMCİLER İSTANBUL'DA BULUŞTU

GlobeMeets, profesyonel turizmcileri İstanbul’da organize ettiği GlobeMeets B2B Networking Event ile bir araya getirdi. JW Marriott Hotel Istanbul Marmara Sea’de gerçekleştirilen buluşma turizmcilere yeni partnerlik ve işbirlikleri için önemli bir fırsat sundu.

FARKLI VE İŞLEVSEL

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği Başkanı Hüseyin Kurt, hayata geçirdiği GlobeMeets ile turizm sektöründe uzun zamandır eksikliği hissedilen bir kurumun temellerini atarak turizm sektörüne farklı bir soluk getirdi. B2B networking organizasyonları, destinasyon-ürün-hizmet tanıtımı, bilgilendirme toplantıları ve fam trip organizasyonları düzenleyerek turizm sektörüne farklı ve işlevsel bir çalışma kazandırmayı amaçlayan GlobeMeets, İstanbul başta olmak üzere 26 ayrı şehirden katılım sağlayan acente yetkililerini 33 ayrı ülkede lokal acenta hizmeti veren DMC’ler, 6 havayolu ve 3 turizm ofisini  GlobeMeets B2B Networking Event ile bir araya getirdi.

BİRÇOK KURUM VE DERNEK DESTEK VERDİ

Etkinliğe Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği, İstanbul Seyahat Acentaları Tanıtım ve Geliştirme Derneği, MPI Turkey Club, Pazarlama İletişimcileri Derneği, Site Turkey, Tüm Etkinlik Teknolojileri Sektörü Derneği, Türkiye Uluslararası Etkinlikler Derneği ve Türk Hava Yolları gibi kuruluşlar da destek verdi.

DOĞRU ALICI DOĞRU HİZMET

GlobeMeets B2B Networking Event’in açılışında konuşan GlobeMeets Kurucu Ortağı Hüseyin Kurt, “Bu etkinlikte doğru alıcı ve doğru hizmet verenleri bir araya getirdik. 26 şehirden 100’ün üzerinde acenta yetkilisini İstanbul'da ağırlıyoruz. Katılımcılarımıza sağlıklı ve doğru iletişim kurabilecekleri bir ortam sunduk. Turizmcilerimize ve Türkiye turizmine katkı sağlamasını diliyoruz” dedi.

TURİZME DEĞER KATIYOR

JW Marriott İstanbul Marmara Sea Genel Müdürü Okan Karadağ ise böyle etkin buluşmaların Türkiye turizmine değer kattığını belirterek bu etkinliğe ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını söyledi.

JW Marriott hakkında da bilgi veren Karadağ ayrıca yeni bir otel olduklarını da ifade ederek “Hedefimiz dünyanın en iyi JW Marriott'u olmak” dedi.

“GÜÇLÜ ORTAKLIKLARIN KURULMASINI DİLİYORUM"

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya da MICE, kruvaziyer ve sağlık turizminin çok önemli tirizm çeşitleri olduğunu belirterek: “Bu turizm çeşitleri nitelikli iş gücüne de katkı yapıyor. Bu sektörleri ileri taşıyan acentalarımızı dikkatle izliyoruz. İlerleyen yıllarda turizmin dünya ekonomisindeki payının daha da artacağını görüyoruz. TÜRSAB olarak turizmimizin gelişmesi için atılan her adımı destekliyoruz. GlobalMeets B2B Networking Event gibi etkinlikler de turizmi geliştiriyor. Bu etkinlikle acentalarımız güçlü ortaklıklar ve işbirlikleri kurmalarını diliyorum. Bu etkinlik için Hüseyin Kurt ve Serdar Söyler'e teşekkür ediyorum. Başarılı ve verimli bir etkinlik olmasını diliyorum” diye konuştu.