TURİZM SEKTÖRÜNDEN SATIN ALICILAR TRAVEL TURKEY İZMİR'de AĞIRLANACAK

TURİZM SEKTÖRÜNDEN SATIN ALICILAR TRAVEL TURKEY İZMİR'de AĞIRLANACAK
5 - 8 Aralık 2013 tarihleri arasında, İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda 7'nci kez düzenlenecek olan Travel Turkey İzmir Fuar ve Konferansı, turizmcileri İzmir'e getiriyor. Fuarın bu yılki onur konukları Çanakkale ve Mısır olacak.
 
İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) ve Hannover FairsTurkey Fuarcılık A.Ş.'nin, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)desteğiyle organize ettiği fuarın 20 ülkeden, 60'dan fazla ilden, 850'yi aşkın katılımcısı bulunuyor.
 
12 Ülkeden Satın Alma Heyeti
 
Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, Türkiye'de  turizm alanında yaşanan gelişmeleri ve değişik ülkelerin sahip olduğu turizm potansiyellerini katılımcı ve ziyaretçilere tanıtmak üzere ideal bir platform özelliğini taşıyor.
 
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Daimi Havayolu Sponsoru Türk Hava Yolları iş birliği ile çeşitli ülkelerden satın alma heyetleri fuarda ağırlanacak ve yüz yüze görüşmeler yapma fırsatı bulacaklar. Fuarın bu seneki konuk ülkeleriAlmanya, Avusturya, BAE, Çin, Fransa, İngiltere, İsveç, İtalya, Katar, Lübnan, Sırbistan ve Ürdün yer alıyor. Satın alma heyetleri konaklama ve ulaşım masrafları karşılanarak İzmir'e getiriliyor.
 
Hosted Buyer Programı çerçevesinde, fuar alanında oluşturulan workshop alanı ile yabancı satın alıcılar stant sahibi turizmcilerle bir araya getirilerek yüz yüze görüşmeleri sağlanacak. Bu sayede oluşturulan iş platformu ile yerli ve yabancı turizmcilerin profesyonel bir ortamda iş bağlantıları yapmaları ve ülkenin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atmaları hedefleniyor. Ayrıca alım heyetlerinin 7 Aralık 2013 Cumartesi günü Efes ve Meryem Ana'ya gerçekleştirilecek ziyaretleri ile İzmir'in tanıtımını da katkıda bulunacak.