TURİSTLER NEDEN KEMER'İ TERCİH EDİYOR?

GATAB tarafından Kemer’de 104 kişi ile yapılan anket sonuçlarına göre Kemer Bölgesi Turizm adına tam not aldı. %68’i Alman, %17 Fransız ve %15 diğer (Rus-Belçika-İran) milliyetlerden olan 104 kişi ile yapılan anket sonuçlarına göre, daha önce Türkiye ve Antalya-Kemer’e gelenlerin oranları yüksek çıktı. Kişilerin %67’si daha önce Türkiye’ye geldim derken %60’ı da Kemer’e geldiklerini ifade etti. Turistlerin Kemer Bölgesini tercih etme sebepleri arasında öncelikli olarak doğal güzellikler gelirken sırasıyla fiyat avantajı, arkadaş tavsiyesi, temiz hava, samimi halk ilgisi ve acente tavsiyesi gösterildi. Turistler Kemer’de gördükleri farklılığı ise tezgahtarların artan olumsuz tutumları ve kötü yapılaşma olarak belirtti.
 

Kemer Bölgesi, Turizmin Gözbebeği

Bölgemiz dört mevsim iklimi, muhteşem doğası, mütevazi yerleşimi ve güler yüzlü insanlarıyla sakin huzurlu bir cennet olarak tanımlanırken, yeterli alışveriş imkanları, güzel otelleri, Marinası ve yürümeye uygun geniş alanlarıyla tam not aldı.
En büyük özelliği, doğal güzelliği olan bölge de ki sahillerde ve diğer yerlerde yapılan gereksiz betonlaşmadan büyük rahatsızlık duyduklarını belirten turistler, özellikle otel kirliliğinin önüne geçilmeli dediler. Ayrıca, alışveriş için fiyatların yüksek olduğunu belirtirlerken tezgahtarların saldırgan ve de ısrarcı tutumlarından dolayı çok rahatsızlık duyduklarını söylediler.

Kış İçin Aktiviteler Çok Az

Sorularımızı yanıtlayan ziyaretçiler, Bölgede, kış turizmi için mevcut aktiviteleri yetersiz bulurlarken daha fazla alternatif üretilmeli dediler. En yakın örnek olarak Kiriş dağ yoluna yürüyüş için patikalar ve yönlendirme levhaları yapılmalı, daha fazla spor sahası olmalı diye belirttiler. En önemlisi mevcut yeşil alanlar korunmalı ve daha çok ağaçlandırma yapılmalı, güzel meydanlar inşa edilmeli ve Kemer’i anlatacak bir sembol olmalı diyerek yetkililere seslendiler.