TOLGA CEVLİK,''ÜST ÜSTE 2 YIL KÖTÜ GEÇEN BİR SEZONUMUZ YOK''


Halil Öncü sordu, TURON9 Genel Müdür Yardımcısı Tolga Çevik açıkladı. İZLEYİN!...

“Geçen yıl & 50 büyüme yakaladık, bu yıl % 30 daha büyüyeceğiz”

Geçen sezonun piyasa için zor bir sezon olduğunu ifade eden Çevlik, “ Geçtiğimiz yıl özellikle yurt dışı pazarının daralması ile iç pazara bir yığılma oldu. Yeni yapılanmamız nedeniyle % 50 gibi bir büyüme yakaladık ve gerçektende çok ciddi sayılara ulaştık. 2013’de % 30 bir büyüme daha hedefliyoruz. Açılacak yeni acentelerimiz ile de bu sayıların daha da artacağını düşünüyorum. Bizim için 2012 güzel geçti. 2013 yılı piyasa açısında 2012 yılından bir farkı olmayacak. Yine zor bir yıl olacak ama en azından bu duruma hazırlıklı olacak oteller ve acenteler. Çünkü Türkiye’de iki yıl üst üste zor geçen turizm sezonları yok.  2006 krizi, 2009 krizi ve 2012 sezonu kötü geçti. Bunun dışında kötü geçen sezonlar hep iyi oldu. Bu sene görünen o değil. Yatak sayılarının artışı, yurt dışındaki İngiliz ve Avrupalıların azalması maalesef 2012’nin de 2013 gibi olmasına neden olacak. Krizlerde de kötü giden dönemlerde de satış pazarlaması iyi olan oteller ve acenteler de en az zarar derecede zarar görüyor.” dedi.“19 Aralık’ta 19 saat,19 19 dakika, 19 saniye gerçek % 50 indirim kampanyası”

TURON9 Genel Müdür Yardımcısı Tolga Çevlik 19 Aralık2ta gerçekleştirecekleri kampanyaları hakkında bilgiler verdi. Çevlik, “ Geçen sene 19 ocak’ta gerçekleştirdiğimiz kampanyamızı bu yıl 19 aralıkta yapıyoruz. Geçen sene çok ses getirmişti. Geçen kısa bir dönemde az sayıda otelde girmiştik kampanyaya fakat bu yıl hem otel sayımız attı hem daha iyi hazırlandık bu kampanyaya. 19 aralık’ta 19 saat 19 dakika 19 saniye gerçek % 50 sloganı ile kampanyamızı gerçekleştireceğiz. Buradaki amacımız markamızı ön plana çıkarmak. Biz gerçek %50 indirim diyoruz. Çünkü maalesef piyasadaki bazı acentelerimizde gerçek % 50 indirimler yok. Bu nedenle satış fiyatının üzerine eklenip  % 50 indirim altında satışa sunuluyor.  Bu kampanyamız geçen yıl sadece otellerdeydi. Bu yıl yurt dışı ve Courisie turlarında 19 Euro sembolik indirim yaptık. Kültür turları ile Kıbrıs turlarında da % 19 indirim yapacağız. Şu anda bir hayli de talep görüyoruz” dedi.“TURON9 büyümeye devam ediyor”

TURON9 Genel Müdür Yardımcısı Tolga Çevlik Turon9’un gelişimini de anlatırken, “ Sapanca’da kendimize ait bir otelimiz var. Buraya ek olarak Kuşadası ve Ayvalık’ta iki otel daha ekledik. Bunu haricinde biraz fırsat sitesi ve konsepti acenteye dayalı bir tatil portalımız daha var. Ocak ya da en geç Şubat ayında hizmete girecek olan bir acentemiz daha olacak. Bu ürünümüz de beş yıldız, butik ve Delux otelleri satacak. Bu acentemiz VIP hizmet veren bir acentemiz olacak. Zaten TUR19’da çok ciddi gelişmeler ve büyümeler var. Kültür turları, Kıbrıs Turları, Yurt dışı Turları, Courise Turları var ve bu departmanlarımız da bir yıldan bu yana en iyi hizmeti vermeye devam ediyor. Bunun dışında Incentive departmanımız yok tu o da açıldı. Hatta bu konuda da ilk kongre ve seminerimizi de gerçekleştirdik. Mart ayında yine büyük bir organizasyona daha imza atacağız. Şirketimizin marka değerini biraz yükselterek ileriye doğru devam ediyoruz” diye konuştu.