TANITIMLARDA KULLANILACAK!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile; Güvenli Turizm Sertifikası alan işletmelerin tanıtım ve tüm dijital platformlarda Sertifika Görsel ve Logosunun yayınlanması gereği bildirildi.

TANITIMLARDA KULLANILACAK!

İşte o genelge!

“Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı, tatilini Türkiye’de geçirecek tüm Türk vatandaşlara ve yabancı ziyaretçilere ulaşımdan, konaklamaya, tesis çalışanlarından yolcuların kendi sağlık durumuna uzanan geniş yelpazede anılması önerilen bir dizi tedbirleri tanımlayan programdır.

Bu program, yerli ve yabancı misafirlerin güvenle seyahat edebilecekleri gerekli hijyen koşullarının sağlanmasının yanı sıra, güvenli bir turizm destinasyonu olarak ülkemizin tanıtımın sağlanmasını da amaçlayan önemli bir girişimdir.

Bu amaçla, Güvenli Turizm programı dahilinde sertifika almış tüm konaklama tesislerinin, Güvenli Turizm programı dahilinde olduklarını belirten ” Güvenli Turizm Sertifikasyon programı Sertifikası Görseli ve Logosu” nu etkin ve yaygın bir şekilde kullanmaları esastır.

Konaklama ve yeme-içme tesislerinin mahallerinde ve kendi bünyelerinde görünür ve algıyı artırıcı bir şekilde, diğer taraftan tesislerin yer aldığı tüm internet satış ve yanıtım kanalları dahilinde de Güvenli Turizm Sertifikanız ve Logonuz ile birlikte otel markanızın ön plana çıkartılması, tesis işletmesi olarak bulunduğunuz tüm yerli ve global online kanallardaki profillerinizde tesisisinizin sertifikalı olduğunu gösteren,  Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı Sertifikanızın görsel ve logosunun kullanılması esas olup, gereğinin yapılması hususunda azami özenin gösterilmesi gerekmektedir.

Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı dahilinde sertifikasını almış, yerli ve yabancı platformlarda  yer alan tüm tesislerin profillerine ivedilikle Güvenli Turizm Sertifikasyon programı dahilinde almış oldukları Sertifika Görselini ve Logosunu eklemesini önemle belirtiriz.”