'SEYAHAT ACENTELERİNİN TURİZMİMİZİN VAZGEÇİLMEZ ELEMENTLERİ'

Halil ÖNCÜ (ANTALYA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, seyahat acentelerinin Antalya’da düzenledikleri toplantıya katıldı.

'SEYAHAT ACENTELERİNİN TURİZMİMİZİN VAZGEÇİLMEZ ELEMENTLERİ'

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın “Değişim Yeniden” adı altında düzenlenen toplantıda görüşlerini aldığımız Ümit Uysal,  seyahat acentelerinin turizmimizin vazgeçilmez elementleri olduklarını söyledi. 27 Kasım Tarihinde düzenlenecek TÜRSAB Genel Seçimlerinde bütün adaylara başarılar dileyen Başkan Uysal, “Ama Firuz Başkan bence çok başarılı bir başkan. TÜRSAB’a güzel bir gelecek temenni ediyorum” diye konuştu.

Seyehat acentelerinin çok önemli bir görev yaprığını da sözlerine ekleyen Başkan Uysal “Seyahat acenteleri turizmimizin vazgeçilmez elementleri. Onlar bütün güç koşullara rağmen, ara ara ülkemizin imajıyla yaşadığı ciddi sıkıntılara , ara ara kara propagandalara rağmen kafa kırarak, deyim yerindeyse göz çıkararak mutlaka yatak potansiyelimizi satıyorlar. Ülkemizle ilgili turistik seyahatleri satıyorlar. Bütün kaygıları gideriyorlar. Ara ara Güvenlik kaygıları oluyor onları gideriyorlar. Muhteşem bir mücadele örneği veriyorlar. Kendi işletmelerini ayakta tutarken, bütün Türkiyemizin döviz dengelerini, şehrimizin dinamizmini, turizm potansiyelini çok olumlu etkiliyorlar. Sürekli bir meydan okuma, sürekli bir günlük hayata, günlük şartlara ayak uydurma içindeler. Ülkemize , şehrimize, insanlarımıza çok büyük bir katma değer  kazandırıyorlar. Hepsine başarılar diliyorum. Biraz da kültür turizmine, Antalyamızda Kaleiçi’ne, doğal güzelliklerimize, kültür mirasına yönelik çalışmalarını da temenni ediyorum.”diye konuştu.