SANAT TURİZMİNE YENİ BİR İMZA: CARESSE ART

Bodrum ve Bitez koyu arasında bulunan Asarlık Mevkii'nin en sakin ve gizli noktasında konumlanan uluslararası otel zinciri Marriott International’ın, The Luxury Collection bünyesinde yer alan Bodrum’daki ilk resort oteli Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum sanat turizmine öncülük etmek ve yön vermek amacıyla Caresse Art projesini Haziran ayı itibariyle hayata geçiriyor.

SANAT TURİZMİNE YENİ BİR İMZA: CARESSE ART

Caresse Art, kendini ulusal ve uluslararası Türk sanatçılarla Caresse Bodrum’un mimari dokusunun birleştirildiği vizyoner bir proje olarak adlandırılıyor. Sanatsal iş birlikleri süreçlerini tamamlayan Caresse Art projesinin sanat yönetimini üstlenen Elçin Sümer, ilk çalışma olarak nitelendirilen ‘’ Artistik Integrity’’ isimli sergisini sanatseverlerle oluşturuyor. Caresse Art; Server Demirtaş, Hanefi Yeter, Ayla Turan, Ara Güler, Kemal Tufan, İbrahim Örs, Cihat Aral ve Mert Ege Köse gibi isimlerin de yer aldığı 100 sanatçının, toplamda 400 ve üzeri eserinin sergileneceği ve sezon boyunca birçok sanatsal etkinliğe yer verilecek bir art fair olarak kurgulanmıştır.

Caresse Art, metropollerdeki sanat eserlerinin sergilendiği müzelerden ilhamla, otelin mimari tasarımını sanat ile taçlandırılıyor. Caresse Art oluşumu ‘’Artistik Integrity’’ ile birlikte sanat fuarı edasıyla Bodrum’da yaza damgasını vurmaya hazırlanırken aynı zamanda sanatın iletişimi arttıran unsurlarından yola çıkılarak sanatçı performanslarının, vizyoner turların ve söyleşilerin gerçekleşeceği proje olarak sanatseverlerle buluşuyor.

Caresse Art Küratörü Elçin Sümer bu projenin sanatsal yaklaşımını kurgularken ki hedefini: ‘’İnsanların yaşam alanlarında doğa ve mimarinin güçlü etkisini göz önünde bulundurarak, sanatın tamamlayıcı etkisi ile taçlandırmak oldu. Bu fikirden yola çıkarak multidisipliner sanat anlayışıyla bir podyum yaratma duygusu ön plana çıktı. Bu projeyle birlikte sanat eserleri mekanın önemini taçlandırırken, aynı zamanda yerel sanatçılara özgünce kendilerini anlatabilecekleri podyumlar oluşturduk. Caresse Bodrum, mimarisi ve üst segment hizmet anlayışı Caresse Art projesiyle beraber misafirlerinin duyularına dokunmaya hazırlanıyor diyebiliriz.

Büyükhanlı ailesi yatırımı ile sunduğumuz bu dünya, mekana ve sanatçıya ev sahipliği yapılan ilk proje olurken, kültür-turizm noktasında, uluslararası sanatçı portföyümüz ile birçok kuruma da örnek olup sanat ekonomisini de bölgede geliştirmek istiyoruz. Sanata ve sanatçıya olan bu büyük kucaklama ile Caresse Bodrum önceliğinde kayda değer bir kültür-turizm ayağı oluştururken sanatçı prezantasyonuna da destek sağlıyoruz. Projemiz sayesinde de ziyaretçilerin hafızalarında büyüleyici kayıtlar oluşturmayı hayal ediyoruz.” sözleriyle anlatıyor.