PRONTOTOUR, İÇERİK VE YAYINLAR BÖLÜMÜ KURDU!

23 yıllık tecrübesi ve uzmanlığını ProntoLife dergisi ve Prontotourblog ile seyahat tutkunlarına aktaran Prontotour, daha fazla içerik üretip, tüm gezginlere kılavuz olacak yayınlara imza atma hedefiyle sektörde bir ilki gerçekleştirerek, İçerik ve Yayınlar Bölümü’nü kurdu. Bölümün başına turizm sektörünün yakından tanıdığı deneyimli gazeteci Mehmet Güneli getirildi.

Tatilin artık bir ihtiyaç olduğunu ve tatil konusunda tüketicilerin doğru bilgilendirilmesi gerektiğini söyleyen Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, “Seyahat sektörü dijital dünyanın normlarına göre yeniden inşa ediliyor. İnternetin farklı kanallarında tatile dönük paylaşımların arttığını görüyoruz. Ancak birçok konu hala eksik ya da yanlış biliniyor. Tatil bilincinin gelişmesine katkı sağlayacak bilgilere ihtiyaç var. Dolayısıyla içerik artık çok daha önemli hale geldi. Prontotour yeni kurduğu İçerik ve Yayınlar Bölümü ile hem kendi bünyesindeki yayınların kalitesini artırmayı hem de seyahat talep edenleri doğru yönlendirmeyi hedefliyor” dedi.

Prontotour ailesine katıldığı için mutlu olduğunu ifade eden İçerik ve Yayınlar Yönetmeni Mehmet Güneli ise seyahat biçimlerinin yeni trend ve yaklaşımlarla değişim gösterdiğini, İçerik ve Yayınlar Bölümü ile seyahati ilgilendiren konularda gezginleri buluşturan özgün platformlar yaratmayı amaçladıklarını söyledi.