PHASELİS SANAT FESTİVALİ KEMER'İN RENGİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Kemer Tanıtım Vakfı'nın (KETAV) aylık toplantısı, KETAV ve Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında Beldibi Mahallesinde Paloma Otelde yapıldı.

Toplantıya, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege ve KETAV yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda, Kemer'de yapılması planlanan sualtı arkeoloji müzesi ile ilgili görüş alışverişinde de bulunulurken, KETAV'a üye kazandırılması için gerekli çalışmaların yapılması ve üyelerin KETAV hakkında bilgilendirilmesi kararı alındı.

10. Phaselis Festivali

En çok ziyaret edilen ören yeri Phaselis Antik Kenti'de bu yıl onuncusu düzenlenecek olan festival, 9-14 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Festival, Borusan Quartet ve Gökhan Aybuluş konseriyle başlayacak.
İkinci gün, Flamenko Endülüs'ten Anadolu'ya konseri, 12 Eylülde Akra Jazz Band ve Cansu Nihal Akarsu, 13 Eylülde Golden Horn Brass konserleri olacak.
Festival, 14 Eylülde Cihat Aşkın Ensable ile Türk Valsleri konseri ile sona erecek.

oplantıda konuşan KETAV ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, KETAV’a üye kazandırılması konusunda gerekirse birebir görüşme yapılabileceğini kaydetti. Eylül’de düzenlenecek 10. Phaselis Festivali’nin artık uluslararası boyutta daha iyi tanıtımının yapılması gerektiğini anlatan KETAV Başkanı Topaloğlu, “Dokuz yıldır yapılan festivalin her sene daha iyi yapılması için elimizden geleni yapmalıyız. Bu festivali artık uluslar arası arenada da daha iyi tanıtmamız gerekiyor. Kemer’i sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını anlatmamız lazım. Kemer artık sanatsal faaliyetlerle de gündeme gelecek. Bunun için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.