OLİMPOS-ÇIRALI PLAJI, TÜRKİYE'NİN EN İYİ 10 PLAJI ARASINDA

Mavi bayraklı yüzlerce plajı ile dünyanın en önemli deniz turizmi destinasyonlarından biri olan Türkiye, plajlarıyla da turistleri büyülüyor.

OLİMPOS-ÇIRALI PLAJI, TÜRKİYE'NİN EN İYİ 10 PLAJI ARASINDA

İngiliz gazetesi The Guardian'ın hazırladığı listeye göre Türkiye'nin en iyi 10 plajı arasında deniz, kum, güneş ve doğasıyla yerli ve yabancı misafirleri adeta büyüleyen Olimpos-Çıralı Plajı da yer aldı.

The Guardian’ın hazırladığı listede, Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer’e bağlı Olimpos-Çıralı Plajının yanı sıra Antalya’dan Kaputaş, Patara ve Mermerli plajları da yer aldı.Sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin favrori rotalarından olan Olimpos-Çıralı, Roma döneminden kalma kalıntıları, mezar taşları ve sönmeyen ateşiyle (Yanartaş) olduğu kadar muhteşem plajıyla da göz dolduruyor. Nesli tükenme tehlikesi altındaki caretta carettaların en önemli yumurtlama alanlarından biri de olan Çıralı plajı, muhteşem doğası ve sakinliği ile misafirliğe gelenlere huzur sunuyor.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Türkiye’nin her yerinin adeta “Cennetten bir köşe” olduğunu anımsatarak, “Kemer’imiz, sadece Türkiye’nin değil dünyanın göz bebeği durumunda. Dünyanın en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer’in sahilleri, temizliği ve berraklığı ile ilgi çekmeye devam ediyor. İngiliz gazetesi The Guardian, Çıralı Plajını Türkiye’nin en iyi 10 plajı listesine dahil etmiş. Çıralı Plajımız sadece Türkiye’de değil dünyada da çok bilinen bir yer. Burası özellikle caretta carettaların yumurtlama alanı olması bakımından önemli bir yer. Buraya tatile gelen yerli ve yabancı misafirlerimiz, gün doğumu eşliğinde caretta carettaların yumurtlama anı ve yavrularının denize ulaşmasını huzur içerisinde izleme fırsatı bulabiliyor. Tatillerinde huzur arayan herkesi Çıralı’ya bekliyoruz.” diye konuştu.