MOSKOVA’DA MUHTEŞEM TÜRKİYE GECESİ

Moskova’nın popüler mekanlarından Lodkaasia’da yapılan ve yaklaşık 300 davetlinin katıldığı gecede Rus pazarında faaliyet gösteren ve Türk turizmine katkı sağlayan tur operatörleri, havayolu şirketleri, basın birlikleri ve Rus turizm yetkililerine teşekkür plaketi takdim edildi.

Geceyi Rusya’nın ünlü isimleri sundu
Moskova Kültür ve Turizm Müşaviri Celal Kılıç ile TÜROFED Başkanı Osman Ayık’ın ev sahipliği yaptığı geceyi Rusya’nın ünlü komedyenlerinden Natalya Medvedeva ve Veter Petrovich sundu.

Rusya pazarında faaliyet gösteren ilk 10 tur operatörüne plaket verildi
Gecede Rusya’da faaliyet gösteren ve Türkiye’ye en fazla turist getiren tur operatörleri Tez Tour, Coral Travel, Pegas, Anex Tour, TUI Russia, Sunmar, Brisco, Intourist, Sunrise Tour, Natalie Tours’un yanı sıra Rusya Federal Turizm Ajansı, Rusya Gazeteciler Birliği, Aeroflot, Transaero, THY, ICF Airports, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC), Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED), Enda Tour ve Titanic Hotels teşekkür plaketlerini Moskova Kültür ve Turizm Müşaviri Celal Kılıç, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, TÜROFED Başkan Yardımcıları Gülçin Güner ve Mehmet İşler’in elinden aldı.

“Bu tür geceleri diğer pazarlarda da yapacağız”
Gecede davetlilere bir konuşma gerçekleştiren TÜROFED Başkanı Osman Ayık, “Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte, Türk turizmine hizmet veren önemli firmalara sezon öncesinde teşekkür edip onları onurlandırmak istedik” dedi. Turizmciler olarak Türkiye-Rusya ilişkilerini çok önemsediklerini söyleyen Ayık konuşmasına şöyle devam etti; “Turizmci dostlarımızla birlikte iki ülke arasındaki iyi ilişkileri geliştirmek istiyoruz. Bu bağlamda sizlerle bir araya gelmekten dolayı çok mutluyuz. Bakanlığımız ile birlikte organize ettiğimiz teşekkür gecelerinin ilkini de Moskova’da başlattık. Bundan sonra diğer önemli pazarlarda da benzer geceler organize edeceğiz. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyorum.”

3 şanslı Antalya tatili kazandı
Gecenin ana sponsoru olan Titanic Hotels adına geceye katılan Mehmet Öner, yaptığı çekiliş ile 3 şanslı acente yetkilisine Antalya’nın Belek bölgesinde yer alan yeni otelleri Titanic Deluxe Belek’te 1 haftalık tatil hediye etti.