METİN PELTEK ''RAKİP ÜLKELER İLE DEĞİL KENDİ İÇİMİZDEKİ REKABETTE DİKKATLİ OLMAMIZ LAZIM''

KETOB ( Kemer Turistik Otelciler Birliği ) Başkanı Metin Peltek, dünyanın ne önemli turizm fuarlarından olan ITB Berlin ve MITT Moskova Fuarları sonrası görüşlerini dile getirdi.İZLEYİN!...
 
KETOB Başkanı Metin Peltek, değerlendirmelerini şöyle özetledi: “  Bir hafta ara ile Almanya ve Rusya’da dünyanın en önemli 2 fuarına katıldık. Fuarlardan edindiğimiz bilgilere göre Türkiye’ye eğilim devam ediyor. Tesisleri ile işletmelerin anlayışı ile her şey dahil konsepti ile Türkiye artık marka olmuş durumda. Ve bu marka her geçen yıl pazardaki yerini koruyor. Biz öncelikle kendi markamıza güvenmeli ve bu markamızı daha da geliştirmek adına çalışmalıyız. İstikrarlı bir ülke, İstikrarlı bir hükümet olduktan sonra hiçbir endişem ve kaygım yok. Bu sezonda güzel bir sezon bir bekliyoruz. Geçen sezon çok daha hızlı başlamıştık, bu hızlı başlangıç tüm sezon buyunca devam etmişti. Bu yıl da belki çok hızlı başlamasak da, devamında çok iyi bir sezon yaşayacağımızı düşünüyorum. Bizim kendimizden emin ve istikrarlı bir şekilde gitmemiz lazım. Rakip ülkeler ile değil kendi içimizdeki rekabette dikkatli olmamız lazım. Kendi içimizde rekabete düşmememiz lazım. Bu şekilde bir anlayış ile hareket edersek, ülke olarak gelirlerimizde bir kaybımızın olmayacağını düşünüyorum”


KETOB ( Kemer Turistik Otelciler Birliği ) Başkanı Metin Peltek

KETOB Başkanı Metin Peltek, bu yıl Rusya’dan gelecek turist arışında % 5-6 gibi oranda yükselme beklediklerini de söylerken, “ Fuarlarda Rusya’da yapılan kontratlarda ve acentelerin uçak planlamalarında, Türkiye’ye olan artışın  % 5 ya da % 6 gibi bir rakamlarda olduğunu gördük. Tahminlerimiz bu rakamların çok iyi şartlarda hayata geçmesi durumunda daha da yukarı çıkarak % 10’lara çıkacağını öngörüyor. Almanya pazarında ise % 5 ve % 6’ lık bir artış öngörülüyor. Bu rakamların da gerçekleşmesi tamamen uçak planlamalarına bağlı. Uçak planlamalarında bize gelen bilgiler ise bu rakamlarda en az % 5-6 oranında artış olacağını gösteriyor” diye konuştu.