‘MENDİLİM KEKİK KOKUYOR’ ANTALYA GALASI’NA BÜYÜK İLGİ

Halil ÖNCÜ ( ANTALYA ) - AbdülKadir Bozkurt’un Çanakkale Savaşları'nın 100. Yılı Senaryo Yarışma’nda birincilik ödülü alan “Mendilim Kekik Kokuyor” filminin Antalya’daki gala gecesi büyük ilgi gördü.

‘MENDİLİM KEKİK KOKUYOR’ ANTALYA GALASI’NA BÜYÜK İLGİ

Filmin başrol oyuncuları Mehmet Çevik ve Wilma Elles başta olmak üzere tüm oyuncularının katıldığı gösterimde salonlarda yer kalmadı. Film gösterimi öncesi bir kokteyl düzenlenirken, filmin galasına Antalya Valisi Münir Karaloğlu da katıldı.

Film öncesi düzenlenen basın açıklaması öncesi İdlib Şehitleri ve tüm şehitler adına saygı duruşunda bulunuldu. Yönetmen Hüseyin Özden, filme özveri ile destek olan herkese teşekkür etti.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu da heyecanlı olduklarını belirterek, Çanakkale’nin Türk Milleti için sadece bir zafer olmadığını, milletin kimliğini, inancını oluşturan çok önemli değerlerinden biris olduğunu söyledi.

Çanakkale Savaşı'ndan bugüne dek anlatılmamış hikayeleri beyazperdeye taşıyan ‘Mendilim Kekik Kokuyor’un çekimleri 2019 yılı yaz aylarında Antalya’nın Kemer ve Akseki bölgesinde gerçekleştirilmişti. “Mendilim Kekik Kokuyor” filmini filmini Hüseyin Özden ve Hakan Kurşun yönetti. Film 6 Mart itibarı ile vizyona girecek.