ŞİNASİ GÜROCAK 'TURİZME İNANIYORUZ!'

Halil ÖNCÜ (ANTALYA) - Kemer Tekirova'da bulunan Club Hotel Phaselis Rose Genel Müdürü Şinasi Gürocak, zor bir süreçten geçtiklerini, motivasyon ve morali yüksek tutarak sezona hazırlandıklarını belirterek değerlendirmelerde bulundu.

ŞİNASİ GÜROCAK 'TURİZME İNANIYORUZ!'

Sezonu 26 Nisan itibarıyla açmayı planladıklarını ancak, Rusya’dan gelen Charter uçak yasağı nedeniyle 26 Mayıs tarihine ertelediklerini belirten Genel Müdür Şinasi Gürocak, “Tesisimizi sezonun iyi gideceğini de düşünerek her yıl olduğu gibi bu yıl da 26 Nisan olarak ayarlamıştık. Bu tarihe göre bütün hazırlıklarımızı yapmıştık. Rusya’dan gelen Charter uçak yasağı gelince otomatikman bizde açılış tarihimizi erteledik. Açılış tarihimizi 26 Mayıs olarak değiştirdik. Eğer bu arada şartlar düzelir de gelişmeler iyi olursa tesisimiz hazır daha erken de açabiliriz. Yaşadığımız kötü bir 2020 yılı sonrasında, gerçekten inanarak Covid’in biraz daha azalacağını, krizlerin biraz daha azalacağını düşünerek 2021 yılına çok iyi bir şekilde hazırlandık. Otellere, tesislere yatırımlar yaptık. Personeli de kendimizi de daha motive bir şekilde hazırladık. En başta yapmamız gerekenlerden bir tanesi motivasyonumuzu ve moralimizi yüksek tutmaktı. Bizim Tesislerimizin her birinde 300-400 arasında personel çalışıyor. Biz kendi moralimizi ve motivasyonumuzu düşürür, gardımızı düşürürsek, personelimizin de motivasyonu düşecek.”dedi.

Fiyatlar istediğimiz noktada değil, Maliyetlerimiz de her geçen gün artıyor!

Rezervasyonlarda gelinen son durumu da değerlendiren Genel Müdür Şinasi Gürocak “Açılış tarihimizi belirlediğimiz andan itibaren ciddi bir rezervasyon akışı vardı. Buda bizi ümitlendirmişti. Charterların iptal olması ile birlikte rezervasyon iptalleri almaya başladık.Ama bir taraftan da tatilini iptal etmeyen, daha ileriki tarihlere rezervasyon yaptıran misafirlerimiz var. Fiyatlar olması gereken yerde değil. Bunu biraz da kendimiz yapıyoruz gibi geliyor bana. Avrupa’dan da bir akış görünmediği için fiyatlar maalesef aşağıya iniyor. Bu sadece bölge olarak verilen fiyatlar değil. Bunun dışında bütün Antalya’yı etkiliyor. Aslında fiyat konusunda dik durmamız lazım. Çünkü sadece fiyatı kırmak, düşürmek yetmiyor. Bunun bir de maliyet kısmı var. Maliyetlerimizde her geçen gün artıyor. Zaman zaman verilen fiyatlarla, maliyetleri karşılaştığınız zaman maliyet çok daha fazla çıkıyor. Burada asıl olan iş istihdamı tabiî ki. Yükümüzü omuzlayan çalışanlarımız. Bir taraftan da çalışanlarımızı düşünmek zorundayız.”dedi.

Turizme inanıyoruz!

Geleceğin turizmde olduğunu söyleyen ve Turizme inandıklarını da söyleyen Gürocak “Turizme kesinlikle inanıyoruz. Moralimizi ve motivasyonumuzu bozmayacağız. Bu kaybettiğimiz bir aylık sezon öncesi gecikme, sezon sonunda bunu biz iki ay geri alacağız. Burada tatile gelenler hem daha mutlu olacak, hem çalışanın morali ve motivasyonu daha iyi olacak. Ekim sonunda kapatan tesisler belki de Aralık ayına kadar devam edecek.”diye konuştu.