‘LET’S GO TO MARMARİS THİS SUMMER’ SLOGANI İLE HEDEFE ODAKLANDIK!

Halil ÖNCÜ - Marmaris’te bulunan 5 yıldızlı Orka Hotels bünyesinde bulunan Orka Lotus Beach Hotel Genel Müdürü Kaan Subaşı, özellikle İngiliz pazarında Türk turizminin lokomotifi olan Marmaris’in bu seneki sloganı olan ‘ Let’s go to Marmaris this summer’ ile hedefe odaklandıklarını söyledi.

‘LET’S GO TO MARMARİS THİS SUMMER’ SLOGANI İLE HEDEFE ODAKLANDIK!

Genel Müdür Kaan Subaşı, “ Emitt turizm fuarı arifesinde Türk turizmine katkı sağlayan tüm turizm paydaşları ve emekçilerine güzel ve verimli bir sezon dileklerimi iletiyorum” dedi.

Bu sezon ise hedefi 5 milyon İngiliz misafir olarak hedefliyoruz!

EMITT Faurı’nda Marmaris çatısı altında başta bölge olmak üzere Orka Hotels’in tanıtımının yapılacağını söyleyen Kaan Subaşı, “Türk turizminde 2023 yılına yeni ufuklara ve umutlara yolculuğun mihenk taşlarının başında gelen ve bu yıl 26. Kez kapılarını açacak olan EMİTT Turizm fuarı, dünyanın en büyük beşinci, ülkemizin ve bölgemizin en büyük turizm fuarı paydaşlarına kapılarını 8 şubatta açıyor. Covid sonrası büyük darbe alan Türk turizmi ve emekçileri ,2022 yılında yaralarını sarma fırsatı yakaladı. Sektör, 2023 yılına ise büyük bir heyecan ve umutla bakıyor. Bunun temel sebebi ise 2023 yılına turizm sektörüne taleplerin artması olarak ifade edebiliriz. Özellikle bölgemiz için İngiliz pazarında talebin geçen yıla oranla %35 oranında artması olmuştur. Geçen yıl ülkemizde 3.5 milyon İngiliz misafir ağırladık, bu sezon ise hedefi 5 milyon İngiliz misafir olarak hedefliyoruz.”dedi.

Rezervasyonlarda %50 oranında artış yakaladık!

Son gelen verilerin de sevindirici olduğunu söyleyen Genel Müdür Kaan Subaşı “ Orka Lotus Beach Hotel olarak sezon verileri bizleri oldukça mutlu ve motive etmektedir. Geçen yIla oranla rezervasyonlarda %50 oranında artış yakalamış olmanın mutluluğuyla Emitt turizm fuarına katılım sağlayacak olmaktan mutluluk duymaktayız. EMITT Turizm Fuarı’nın 60 milyon turist ve 56 milyar dolar olan ülkemiz turizm hedefine büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Marmaris Belediyemizin öncülüğünde otelimizde fuarda yerini almanın heyacanı içerisindeyiz. Orka Hotels Yönetim Kurulu Başkanı sayın Turgut Torunoğulları ve Orka Lotus Beach Hotel yönetim kurulu üyesi sayın Caner Torunoğulları’nın öncülüğünde, Türk turizmine katkı sunmak ve ülkemiz hedefleri çerçevesinde çalışmalar yapmaktan büyük mutluluk duymaktayız.”diye konuştu.