KETOB BAŞKANI DİNÇER SARIKAYA GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, 9 günlük bayram tatilini, Kemer turizmini ve turizmdeki son gelişmeleri turizm yazarı Halil Öncü’ye değerlendirdi.

KETOB BAŞKANI DİNÇER SARIKAYA GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Son yılların en güzel bayramını yaşadıklarını belirten Başkan Dinçer Sarıkaya, Kemer’in coğrafyası ve demografik yapısı ile örnek bir belde olduğunu da sözlerine ekledi. 

Son yılların en güzel bayramıydı!

Bayramı değerlendiren Başkan Sarıkaya, yoğun bir bayram dönemi geçirdiklerini belirtirken, “ Kemer güzel bir bayram geçirdi. Diyebilirim ki, son yılların en güzel bayramıydı. Çok yoğundu. Turizmci bu vesile ile özlediği yoğunluğa da kavuştu. Hatta beklemediğimiz oranda bir kalabalık oldu. Tüm yollar, ören yerleri, oteller beklediğinin üzerinde bir  taleple karşılaştı” dedi.

Temmuz ve Ağustos ayları turizmciyi kurtaracak aylar olacak!

Bayram sonrası Kemer’in turizmde bir inişe geçtiğini ancak çabuk toparlanacağını düşündüklerini de belirten Başkan Dinçer Sarıkaya, “ Şu ana kadar Haziran ayında 650 bine yakın dışarıdan misafir geldi. Bunu derken, umutla sezonun sonunu bekleyen otelcilerimiz de var. Bayram bize gösterdi ki, ileride birçok yeniliklere ihtiyacımız olacak. Çünkü bu zaman zarfında, yollar tıkandı, trafik yoğunluğunda, Antalya’da ve bölgemizde girişler kapandı ve bu durum bir kaosa doğru dönüştü. Eğer böyle gidecekse ciddi bir şekilde oturup planlarımızı şimdiden yapmamız lazım. Temmuz ve Ağustos ayları turizmciyi kurtaracak aylar olacak.”dedi. 

Kemer çok özel bir bölge!

Kemer’in coğrafyası ve demografik yapısı ile örnek bir belde olduğunu söyleyen Başkan Dinçer Sarıkaya, “Kemer iklim olarak da Ege iklimine sahip bir bölge. Denizi, berrak ve parlak. Eğlenceleri ve aktiviteleri son derece bol. Gönül ister ki ilerleyen zamanlarda bu bolluk devam etsin. Bu süreçte özellikle maliyetler açısından çok önlemler almamız gerekecek. Çünkü hayvancılık, tarım bunları özendirecek girişimlerde bulunulması lazım ki, ileride bu maliyetler yükseldikçe, karşılayabilelim. Tedarikçilerin de şimdiden önlemlerini alması gerekecek. Her şeye rağmen bizler için güzel bir sezon olacağını düşünüyorum. İnşallah bu sezon içerisinde tüm turizmciler bekledikleri ve hedefledikleri rakamlara ulaşır. Herkes mutlu olur” diye konuştu.