KEMER TURİZMİ NEREYE GİDİYOR?

KEMER TURİZMİ NEREYE GİDİYOR?

Antalya'yı, Gazipaşa'dan Kalkan'a kadar tek bir destinasyon olarak tanıtacak Antalya Tanıtım AŞ Kemer'de Kemer'li turizmci ve iş adamlarına tanıtıldı. Toplantıya GÜL&ÜRAS polimiği damgasını vurdu..İZLEYİN!....
 

Başkan Gül, " Kemer’de en büyük sıkıntı, burada rus turistlerin aşağılanması dövülmesidir"GATAB Başkanı Üras, Başkan Gül'ün sözlerini talihsizlik olarak değerlendirdi.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve GATAB Başkanı Yusuf Üras Antalya Tanıtım A.Ş’den çok “Sen yaptın-ben yaptım” konularına girince katılımcıların da tepkilerini aldılar. Başkan Gül’ün konuşmasında birkaç kez ısrarla Kemer’de esnafın Rus Turistleri dövmesi nedeniyle bu dayak atan kişilerin dükkanlarını 3 gün süre ile kapattık sözleri ise katılımcılara soğuk duş etkisi yaptı.
Başkan Gül bu konuda yaptığı açıklamada, “ Kemer’de en büyük sıkıntı, burada rus turistlerin aşağılanması dövülmesidir. Nedir bu 90’lı yıllarda Almanya’da kabul görmeyen, kendilerini Alamn ve Türkler arasında gören gençlerimiz Almanya’dan sınır dışı edildi. Bu turizm bölgelerine geldiler. Bu kişiler esnafların yanlarına tercüman olarak çalışmaya başladılar. Ama oradaki ezikliğini buraya geldiklerinde burada acıcılarını turistlerden çıkarmaya çalıştılar. İşte o zaman İngilizleri , Almanları kaybettik. Şimdi aynısını Rus turistlerden görüyoruz. Bugün baktığımız zaman dövülen turistlerin hiçbir zaman Türk esnaflar tarafından dövdüklerini görmedik. Bunu orada geçmişte Rusya’da ezik yaşayan insanların buraya gelip onlardan öcünü çıkarırcasına hakaret etmeleri, kaba davranmaları bizi bu duruma getirdi. “dedi. 


Toplantıya ilgi büyük olurken, Antalya Tantım A.Ş toplantısı GÜL & ÜRAS atışmalrına sahne oldu.


Antalya'nın tanıtımı amacıyla kamu-özel sektör işbirliği ile kurulan Antalya AŞ'nin Genel Müdürü Yusuf Örnek, yaptığı sunumda  , şirketin hedeflerini, Antalya turizmine kazandıracakları ve nasıl gelir elde edeceği konularında bilgiler verdi.

Başkan Gül ayrıca, Kemer’de Doğa Olimpiyatlarının başarısızlık ile sonuçlandığını da belirtti: Gül,“ Bizim bu sene fiyasko ile sonuçlanan bir doğa olimpiyatlarımız vardı. Yaklaşık üç milyon olan bir kurumdan üyesi olan zannedersem 400-500 kişinin geldiği bir etkinlik oldu. Biz bu çalışmada 50 bin kişiyi Kemer’e bekliyorduk. Ama bunu işini bilen ehli insanlar yapmadığı için biz Kemer e gelen insanları nerede yürüttük biliyor musunuz? Cam piramitten Antalya Fenere kadar. İnsanları birde buraya doğu yürüyüşü olarak çağırdık. Geleceklerin yürüyecekleri  yolları  kesinleşmişti ve bu güzergahlar  üç milyon kişiye gönderilmişti. Bu kadar önemli bir imkanı bilinçsiz insanların elinde değerlendiği için fiyasko ile sonuçlandı” dedi.


ATSO Başkanı Budak, Kemer'in turizmde farklılığını dile getirdi ve bunun değerlendirilmesini istedi.

Toplantıda daha sonra  söz alan GATAB Başkanı Yusuf Üras ise yaptığı konuşmasında, Gül2ün yaptığı açıklamaları talihsizlik olarak değerlendirerek“ Talihsiz bir konuşma oldu. Burada doğa olimpiyatlarını düzenleyen arkadaşlarımız yok. Bende onlara destek vererek bir kurum olarak, Kemer adına çalışmalar yaptık. Burada bunu yapan arkadaşlar gönüllü bir çalışma yaptılar. Acaba doğa olimpiyatlarını Kemer’e getirebilir miyiz diye. İşte getirdiler. Hepimiz bu konuda katkıda bulunmalıyız. Belki onlarda % 100 amaçlarına ulaşamadılar. Avrupa’daki krizler olsun, Orta doğudaki olaylar olsun, ebetteki etkisi oldu. Tamamen amatörce iyi niyetle çalışılmıştır. Yıkıcı eleştiri yerine, karanlığa küfretmektense, karanlığa bir mum da biz yakmak zorundayız”dedi.

Yaklaşık 2 saat süren Antalya Tanıtım.A.Ş’nin ne olduğu konusu ise yaklaşık yarım saat görüşülürken, başkanların sözleri güne damgasını vurdu.


Kemer'li turizmciler toplantıya büyük ilgi gösterdi. Oflaz Turizmin Sahibi Ozan Güven'de toplantıyı takip edenler arasındaydı.


ATSO Meclis Başkan Yardımcısı olan Kemer'li turizmci Rose Otelleri Yönetim Kurulu Üyesi Yeliz Gül Ege'de Antalya Tanırtım A.Ş'nin oluşumun önemine dikkat çekti. Toplantıda tarışılan herşey dahil sisteminin Kemer'deki yapısını Mısır'la verdiği örnek ile açıklayan Yeliz Gül Ege, Kemer'e markaların gelmesinin de gerektiğini sözlerine ekleyerek, " Marka çok önemli bir değerdir" dedi.


Son olarak söz alan KEMİAD Yönetim Kurulu Üyeliği ile ATSO 12.Meslek Komitesi Başkanı olan Kadir Batu ise artık Kemer'den ayrılma vaktinin geldiğini ve Marka anlıyışı ile Antalya'da iş hayatına devam edeceğini söyledi.

Antalya'nın tanıtımı amacıyla kamu-özel sektör işbirliği ile kurulan Antalya AŞ'nin Genel Müdürü Yusuf Örnek, yaptığı sunumda  , şirketin hedeflerini, Antalya turizmine kazandıracakları ve nasıl gelir elde edeceği konularında bilgiler verdi.Örnek , Kemer bölgesinin özellikle doğa ve tarihi bakımdan çok zengin bir bölge olduğuna dikkat çekerken, dünya miras listesinde yer alan eserlerin bir çoğunun Antalya’da olduğunu ve bu 16 eserin de Kemer sınırları içerisinde yer aldığını belirterek , Kemer’in bu şansını en iyi şekilde kullanması gerektiğini söyledi. Kurulan şirketin Antalya'yı tüm dünyada bilinen bir kent haline getirebileceğini kaydeden Örnek, "Antalya neden Avrupa Kültür Başkenti olmasın?" dedi.

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ve AKTOB Başkanı Surui Çorabatı’da Antalya Tanıtım A.Ş’nin çok önemli işlere imzasını atacağını ve Kemer’in de bu yapının içinde olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.