KEMER’DE ENDURO HEYECANI

Türkiye Enduro Şampiyonasının 2.ayak yarışı 20-21 Nisan 2013 tarihlerinde Kemer’de düzenlenecek. Yarış organizasyonu konusunda açıklamalarda bulunan, Kemer Enduro Motosiklet Kulübü Başkanı Semih Özdemir, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcular beceri ve dayanıklılıklarını parkurumuzda gösterecekler” dedi.

Kemer Enduro Motosiklet Kulübü Başkanı Semih Özdemir, “ Türkiye Enduro yarışmasının ikinci ayağını Kemer Enduro Motosiklet kulübü olarak organize ediyoruz. Sporcular, Kuzdere Mahallemizdeki doğa ile iç içe olan bölgede yer alan yarış alanımızda seyirciler için özel hazırlanan ekstrem etabımızda zamana karşı yarışacaklar ve güzel bir seyir sağlanacak. Yarışlara yaklaşık 100 motosikletin katılmasını bekliyoruz. Türkiye’nin her yerinden gelen sporcular beceri ve dayanıklılıklarını parkurumuzda gösterecekler. Cumartesi saat 12.00 de Kemer Belediyesi önünde magazin startı ile başlayacak yarışlar Pazar günü saat 11.00 de asıl start ile devam edecek. Yaklaşık 5 saat sürecek adrenalin dolu yarışlara binlerce motor sporları izleyicisinin katılmasın ı bekliyoruz” dedi.

Özdemir, yarışların turizme katkısını da değerlendirerek, sezon başlangıcında bölgeye olan katkısını dile getirdi. Özdemir, “Amacımız sadece spor değil, spor ve turizmi bir arada geliştirmek. Gençlere örnek olmak. Özellikle bu organizasyonumuz ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcu ve kafilesi ile çok sayıda basın mensubu Kemer’de yarışı takip edecekler. Şu anda yaklaşık 100 sporcu kayıtlarının tamamlanması bekleniyor. Bu yarış ile Kemer turizm sezonunun başlangıcında da hareketlenme yaşayacak”diye konuştu.
Kemer Enduro spor Kulübü olarak bu yarışa da çok iyi hazırlandıklarını da belirten Özdemir, “  Ev sahibi olarak bu yarışmada 20 sporcu ile mücadele edeceğiz. Başarılı sporcularımızdan Burak Özdemir 1.ayak Bodrum yarışında en iyi dereceyi yapmıştı. Burada da kendisinden iyi bir derece bekliyoruz. Artık Kemer’de gençlerimiz bu spora büyük ilgi duyuyorlar. Kulüp olarak da kendilerini destekliyoruz”dedi.