KEMER, BU SÜREÇTEN ALNININ AKI İLE ÇIKIYOR!

Halil ÖNCÜ (KEMER) - Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam gündemi değerlendirdi. Kemer’de halen 15 bin civarında depremzedeye ev sahipliği yaptıklarını ve bu sayının 11 bin vatandaşın ise otellerde kaldığını söyledi.

KEMER, BU SÜREÇTEN ALNININ AKI İLE ÇIKIYOR!

Bu süreçte Kemer olarak  seferber olduklarını da söyleyen Kaymakam Hüseyin Çam, kapılarını açan Kemer otellerine de teşekkürlerini sundu.

Kaymakam Hüseyin Çam şu değerlendirmelerde bulundu:

“Kemer’de özellikle depremzede vatandaşlarımız ile ilgili süreçler devam ediyor. Tüm milletimizin başı sağolsun. Gerçekten zor süreçler geçirdik. Ama elhamdülillah devletimizin ve milletimizin gücüyle bu süreçleri atlatıyoruz. Kemer’de de özellikle otelcilerimizin bu noktada kapılarını açtılar. Depremzede vatandaşlarımızın  ihtiyaçları giderilebilmesi anlamında, gönüllülük anlamında çalışmalar gerçekleşti.”

“Kemer’de evde kalanlar ile birlikte 15 bin civarında vatandaşımız misafir edilmiş oldu. Ve bu süreç devam ediyor. Şu anda 11 bin civarında vatandaşımız otellerde. 4 bin civarında depremzede vatandaşımız da buradaki evlerde akrabalarının yanında misafir ediliyor. Bu anlamda ben Kemer’de özellikle burada faaliyet gösteren turizmcilere çok teşekkür ediyorum. Gönüllülük esasına göre zorda kalan kardeşinin yardımına koşan bir kardeş gibi kapılarını açtılar. Bu anlamda da imkanları doğrultusunda ellerinden geleni yapıyorlar.”

“Bu zor günleri dayanışma içerisinde birbirimin ihtiyaçlarını gidermede gösterdiğimiz güzellikle içerisinde atlatacağız. Bu devlet ve bu millet bunu üstesinde gelebilecek güç, kuvvet ve kudrete sahiptir. Kemer’de bunun örneğini sergiliyor. İlk günlerden beri Kemer ve halkı seferber oldu. Özellikle ilk günlerde bölgeye yardımlar gönderilmesi anlamında , akabinde Kemer’e gelen vatandaşlarımızın oluşturduğu kriz merkezinde ihtiyaçların giderilmesi anlamında , ve şu anda da kaldıkları yerlerdeki ihtiyaçların giderilmesi anlamında turizmcisi ile, Kemer halkı ile, gönüllüsü ile, genci ile, yaşlısı ile , Sivil Tolum Kuruluşları ile, Kemer bir ve beraber  olarak bu süreçten alnının akı ile çıkıyor. Bu anlamda emek veren katkı sağlayan, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Yerel Yönetimimize, özellikle otel sahiplerine İlçe kaymakamı olarak çok teşekkür ediyorum.”