İSTANBUL MARRIOT HOTEL ŞİŞLİ İLE GÜÇLENDİ

Marriott International Avrupa Operasyonundan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Reiner Sachau “Marriott zinciri, Avrupa’da en hızlı Doğu Avrupa bölgesinde büyüyor. 2015 sonuna kadar bu bölgede 16 otel daha açacağız. Avrupa’daki 11 otel markamızın 6’sının bulunduğu Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda güçlü bir büyüme sergiledik ve bugün de Türkiye’deki portföyümüze bir otel daha eklemekten dolayı mutluyuz” dedi.

İstanbul Marriott Hotel Şişli Genel Müdürü Thomas Eder de “Geleceğin seyahat trendleri ve ihtiyaçlarını bugünden karşılamak istiyoruz. Yeni nesil konuklarımıza en iyi hizmeti sunmaya çalışacağız. Bu yıl içinde 80.000 kişiyi ağırlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Dünyanın 72 ülkesinde, 3.900 otel, 35 milyon sadakat üyesi ve 18 markaya sahip bir otel zinciri olan Marriott International’ın en yeni oteli İstanbul Marriott Hotel Şişli, özenli bir hazırlık sürecinin ardından 7 Mart Cuma günü kapılarını açtı.

Sachau: “Marriott, Doğu Avrupa’da hızlı büyümesini sürdürecek”

Basın toplantısına katılmak için Türkiye’ye gelen Marriott International Avrupa Operasyonundan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Reiner Sachau, Marriott International’ın, Türkiye’deki 11’inci, İstanbul’daki 7’nci oteli olan İstanbul Marriott Hotel Şişli’nin açılışıyla Doğu Avrupa’daki hızlı büyümesine devam ettiğini söyledi.

Sachau, “İstanbul’da böylesine görkemli bir otel açmış olmaktan ve Türkiye’deki güçlü portföyümüze bir otel daha eklemekten dolayı mutluyuz. Avrupa’daki 11 otelimizin 6’sının bulunduğu Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda güçlü bir büyüme sergiledik ve bu büyüme, marka portföyümüzün gücünü gösteriyor. Geçtiğimiz 3 yılda, 27,000 bin yeni oda ile bir rekora imza attık ve 2015 sonuna kadar Avrupa’daki varlığımızı ikiye katlamayı planlıyoruz.” diye konuştu.

Geçen yıl, yeni nesil ziyaretçilerin değişen ihtiyaçlarına karşılık vermek amacıyla, konaklama deneyiminin her yönüne yenilikler getirmek ve Marriott Hotels markasını dönüştürmek için yola çıktıklarını kaydeden Sachau, “Teknoloji ve tasarımdan toplantılara kadar her şey yenilendi. İstanbul Marriott Hotel Şişli, bu yeniliklerin pek çoğunu taşıyor ve markamızın yeni standardını temsil ediyor” dedi.

İstanbul Marriott Hotel Şişli, yenilenen Şişli’nin önemli bir parçası olacak

İstanbul Marriott Hotel Şişli’nin, Taksim, Levent bölgesi ve Tarihi Yarımada gibi kentin farklı noktalarına kolay ulaşım imkânı veren eşsiz konumuyla dikkat çektiğini belirten İstanbul Marriott Hotel Şişli Genel Müdürü Thomas Eder, Şişli’nin büyük bir yenilenmeden geçtiğini, kendilerinin de bu dönüşümün bir parçası olmak istediklerini söyledi.

Thomas Eder, İstanbul Marriott Hotel Şişli’nin Marriott Grubu tarafından Türkiye’de doğrudan işletilen ilk otel olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Dünya devi Marriott Grubu, tüm dünyada konuk ağırlama standartlarını belirleyen yüksek hizmet kalitesini şimdi Türkiye’ye de taşıyor. Çünkü Türkiye’ye, Türkiye’nin turizm potansiyeline güveniyor ve bu ülkenin geleceğine yatırım yapıyoruz.”

Otelin lüks ve konforlu konaklama arayanlar kadar, iş buluşmalarına yeni bir soluk getirmek isteyenlerin de buluşma noktası olacağını dile getiren Eder, “2014 içinde 80.000 kişiyi ağırlamayı hedefliyoruz” dedi.

Marriott, İstanbul’a birinci sınıf bir silüet ekledi

Dileyen misafirlerine helikopterle ulaşım imkanı da sunacaklarını vurgulayan Eder, “Konuklarımız, fitness odası, spa, kapalı havuz ve açık hava tenis kortu başta olmak üzere otelimizin kapsamlı tesislerinden faydalanabilecek. Lobi ve bar, casual restoran, meyve suyu barı ve kafe başta olmak üzere halka açık pek çok alan toplantı, çalışma veya rahatlama için fırsat sunacak. Marriott’ta yenilenen ziyaretçi deneyimi, otele akıllı telefonlar üzerinden hızla ve rahatça giriş yapma imkânı sayesinde daha otelimize varışta başlıyor. İstanbul Marriott Hotel Şişli, tüm dünyadaki yaklaşık 350 Marriott otelinde olduğu gibi ziyaretçilerine büyük esneklik sağlayan dijital giriş ve çıkış yapma olanağı sunuyor” şeklinde konuştu.

En yeni teknolojilerle donatılmış toplantı salonlarında görsel zenginliği yüksek ve sosyal mecraların etkin olarak kullanılabildiği iş buluşmaları gerçekleştirileceğini kaydeden Eder’in verdiği bilgiye göre, toplantıları organize edenlere toplantı odasından çıkmalarına gerek kalmadan sadece bir düğmeye dokunarak toplantı taleplerini değiştirme olanağı sunan dijital bir otel görevlisi olan Red Coat Direct ve toplantı planlayanlara etkinliklerini kişiselleştirme imkânı veren örnek olay çalışmaları, ipuçları ve ilham verici fikirler sunan yeni dijital bir platform olan Meetings Imagined ile toplantılara teknoloji desteği sağlanıyor.  

İstanbul Marriott Hotel Şişli’nin, 13 bini aşkın başvuru arasından titizlikle seçilmiş 220 çalışanıyla açılış yaptığını ifade eden Genel Müdür Thomas Eder, bu başvurunun Marriott International tarihinde bir rekor olduğunu vurguladı.