İSPANYA HELAL TURİZME YÖNELDİ

İspanyol Turizm Enstitüsü (Turespaña), Singapur’daki Turizm Bakanlığı aracılığıyla, Endülüs’te Güneydoğu Asya çıkış pazarını hedefleyen bir helal turizm rehberi sundu.

İSPANYA HELAL TURİZME YÖNELDİ

Müslüman Gezginler için Endülüs rehberi

Müslüman Gezginler için Endülüs rehberi, Güneydoğu Asya’dan gelen Müslüman turistler için İspanya’nın en popüler bölgelerinden biri olan Endülüs’teki oteller, restoranlar, gezilecek yerler, ibadet yerleri, el sanatları ve güzergahlar hakkında pratik bilgiler sunuyor.

Singapur’daki İspanya Turizm Bakanı Mónica Sánchez , “Helal turizm rehberi konusunda çok heyecanlıyız. Özellikle Endülüs’ün tarihi ve zengin İslami mirasını dikkate aldığımızda, bunun eksik kaldığımız bir yaygınlaştırma ve tanıtım aracı olduğuna inanıyoruz. Endülüs, Güneydoğu Asya’dan gelen Müslüman turistlerin çok beğendiği bir destinasyon ama hala pek bilinmiyor”dedi.

Helal turizme kaç turist katılıyor?

CrescentRating’in verilerine göre 2024 yılında 160 milyon uluslararası yolcunun Helal turizme katılması bekleniyor. Aileleriyle birlikte seyahat eden Müslüman gezginler markalara sadık kalıyor, destinasyonlarda farklılaştırıcı unsurlar arıyor ve yerel kültür, gelenekler ve insanlarla bağlantı kurmalarına olanak tanıyan sürükleyici deneyimler arıyorlar. Ayrıca dini inançlarına uygun ürün ve hizmetlerle seyahatlerinde daha fazla harcama yapmaya istekliler.

CrescentRating ve MasterCard tarafından hazırlanan Küresel Müslüman Seyahat Endeksi 2023’e göre İspanya, İİT’ye (İslam İşbirliği Teşkilatı) üye olmayan ülkeler sıralamasında 7. sırada yer alıyor. (Kaynak:turizmdatabank)