İSPANYA’DA DEV TÜRKİYE TANITIMI

Dünya Turizm Örgütü’nün İspanya’da Düzenleyeceği ‘Güvenlik ve Turizm’ Toplantısında Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal Mevkidaşları ile Görüşecek…

Güney Avrupa’nın en büyük turizm ve gezi fuarlarından FITUR 2016 bu yıl adeta Türkiye’nin tanıtım mekânına dönüşüyor.

Bölgesinin en büyük kitle turizm fuarı olan Madrid FİTUR 2016 Gezi ve Seyahat Fuarında Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan 719 metrekarelik dev bir stantla temsil ediliyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın da ziyaret edeceği Türkiye standı Portekiz ile birlikte Avrupa bölgesinin en büyük tanıtım mekânı oldu.

İspanya’da her yıl ortalama 220 bin kişinin ziyaret ettiği ve 165 ülkenin temsil edildiği fuar dolayısıyla Madrid’e gidecek olan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ise yarın İspanya’da Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün düzenleyeceği ‘Güvenlik ve Turizm’ konulu yüksek düzeyli toplantıya iştirak edecek.

Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai ile de bir araya gelecek olan Bakan Ünal, Türkiye’nin tanıtımı ve imajına yönelik olarak Madrid’de Avrupa’nın önde gelen tur operatörleri ve sektör temsilcileri ile de görüşmeler gerçekleştirecek.

Bodrum İlk Kez Madrid’de

Kültür ve Turizm Bakanlığı FİTUR 2016’da yer alan Türkiye standının 100 metrekaresini Türk Hava Yolları’na ayırdı. Türk Hava Yolları dışında Türkiye’den fuara katılan meslek birliği, sivil toplum örgütü ve sektör kuruluşu sayısı ise 30.

Madrid’de 36 yıldan bu yana düzenlenen ve ilk üç gün turizm profesyonelleri ile son iki gün ziyaretçileri ağırlayan fuardaki Türkiye standında Bodrum ilk kez destinasyon olarak temsil ediliyor.  İstanbul, Kapadokya, Antalya ve Marmaris ise Türkiye standında öne çıkan diğer destinasyonlar.

İspanya’nın yanı sıra Latin Amerika’dan da acente ve turizm profesyonellerinin yoğun katılım sağladığı ve 20-24 Ocak 2016 tarihleri arasında düzenlenecek Madrid fuarında, yıl içerisinde gerçekleştirilecek faaliyetlerin planlamaları yapılarak, işbirliği imkanları görüşülecek.