İNOKSAN,GÜÇLENEREK BÜYÜYMEYİ SÜRDÜRÜYOR

Mutfağın lideri İnoksan, 2013 yılına da leziz projelere imza atmaya devam ediyor. Güçlü bayi ağıyla Türkiye’nin her yerinde İnoksan kalitesiyle servis veren firma, Dedeman Hotel Bostancı, Adalet Bakanlığı Sosyal Tesisleri, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Paloma Beach Side, Grand Tarabya Oteli, Konya Medicana Hastanesi, Double Tree by Hilton Kuşadası, Sancak Uçak İçi Servisler, Sofra Catering, Sardunya Catering ve daha birçok işletmenin mutfaklarını profesyonel ekipmanlarıyla donattı. Geniş bayi ağını da her geçen gün yaygınlaştıran İnoksan, Trabzon’daki ilk bayisi olan NR Grup’u da 16 Mart Cumartesi günü açtı.
 
Aşçılık camiasının en büyük destekçisi ve gastronomi sektörünün yapıtaşı İnoksan, aşçılara verdiği destekleri de tam gaz sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de ilk kez yapılan Sirha Fuarı kapsamında bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Koza Food Fest’in mutfaklarına sponsor olan İnoksan, fuarın en fazla ilgi gören stantlarından biri oldu. İnoksan, Şov Mutfağı’nın yanı sıra Koza Food Fest mutfaklarına da sponsor oldu. Festivalin perde arkasında yer alan sıcak, soğuk ve pastane mutfaklarını da kurarak 3 gün boyunca oldukça yoğun bir tempoda çalışan mutfak şeflerine, pratik ve kolay kullanım sağlayarak festivalde stant açan 34 ithalatçı firmaya da destek verdi. İnoksan, kurduğu mutfaklar ile lezzet tadımlarına ve gıda şovlarına da katkıda bulundu.
 
Türkiye çapında 40 bayisi bulunan İnoksan, iş ortakları ile periyodik olarak gerçekleştirdiği toplantılar ve organizasyonlar ile bir araya geliyor. Fikir alışverişlerinin yapıldığı toplantılarda, yönetim kurulu üyeleri iş ortaklarıyla bir araya gelerek yeni projeler üretiyor ve hayata geçiriyorlar. Tedarikçileri ile sosyal etkinlikler çerçevesinde bir araya gelen ve bu sayede ilişkilerini kuvvetlendiren İnoksan, farklı kategorilerde belirlediği ödülleri de bayileri ile buluşturuyor.
 
Günümüzde pratikliği kadar verimliliği de ön planda tutan işletmeciler ve şefler için “Kazandıran mutfak” vizyonu ile mutfaklar ve mutfak araçları üreten İnoksan, ürettiği inovatif ürünleri ile yiyecek içecek sektöründe devrim yaratıyor. İnoksan işyeri sahiplerinin ve ustaların ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılarken, sektörün iyileştirilmesi ve gelişmesine ön ayak oluyor.
Sektörün lokomotifi olan, Türk ekonomisine sağladığı katkı ve yarattığı istihdam ile her yıl ortalama yüzde 10 oranında büyüyen ve 2012 yılında sayıları 40’a varan bayisi, ülke çapına yayılmış 80 yetkili servisi ve 6 büyük ildeki bölge müdürlükleriyle büyümesini sürdürerek yıl sonu hedefine ulaşan İnoksan’ın 2013 hedefi, Türk ekonomisinin planlanan yüzde 4 oranındaki büyümesine paralel bir büyüme eğrisi yakalamak. Kurulduğu tarihten itibaren markasına ve Türk ekonomisine değer katarak büyüyen firma, 2013 yılında global girişimlerine ve uluslararası teknik işbirliklerine daha çok yatırım yapacak.
 
2012 yılında ‘10 yılda 10 dünya markası yaratmak’ sloganı ile hayata geçirilen TURQUALITY marka geliştirme programına katılan İnoksan, program kapsamında alınan destekle ürünlerinin yüzde 35’ini ihraç ettiği 5 kıtadaki yayılımını arttırdı. Önümüzdeki 5 yıl sonunda ihracat kapasitesini 5 katına çıkartmayı hedefleyen mutfak devi, Kuzey Afrika ülkeleri, Avrupa ülkeleri ve Türki cumhuriyetlerinde yakalanan başarı ile Uzak Doğu, ABD ve Avustralya ile daha birçok ülkenin mutfaklarına imza atmaya hazırlanıyor.
 
Yurtiçinde Hilton, RadissonSas, Accor, Marriott, Park Hayat, Ramada Otelleri, Real, IKEA, Carrefour, Big Chef’s ve Reina gibi dünyaca ünlü markaların mutfaklarını tasarlayan, zincir markalara yenilikçi vizyonu ve kaliteli ürünleri ile ek değer katan ve marka imajlarını güçlendiren İnoksan, 2012 yılında da dünya devlerinin yakından takip ettiği bir firma oldu. Dünyanın tüm yıldız otellerinin mutfaklarına giren, arama motoru Google’ın Brezilya’daki mutfağını yapan ve Dubai’deki prenslerin yemeklerinin pişirildiği mutfakları da tasarlayan İnoksan, Japon sermayeli soğutucu devi Gram Commercial’ın da teknik işbirliği için tek tercih ettiği firma oldu.