INNVİSTA HOTELS VİDEO KONFERANS İLE ÇALIŞIYOR

Ülkemizde ve tüm dünyada corona virüs salgını için pek çok önlem alınırken turizm sektöründe de oteller kapanarak, çalışma şartlarında pek çok değişiklik yapıldı.

INNVİSTA HOTELS VİDEO KONFERANS İLE ÇALIŞIYOR

Özellikle corana virüsten korunmanın en başlıca yolu evden çıkmamak ve enfekte olmamaktan geçiyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de "evde kal" çağrılarının ardı arkası kesilmiyor. Son olarak İnnvista Hotels Belek Genel Müdürü Ülkay Atmaca,  corona virüse ilişkin çağrıda bulunmuş, “Evinde kal İnnvista" diye seslenmişti.

Çalışmalarına evden devam eden Innvista Hotel İş arkadaşları ile irtibatı kesmeden, İş düzenini devam ettirmek için iletişimi maksimum seviyede tutmaya çalışıyor. Böylelikle hem kişisel hem de iş bazında kopukluklar yaşanmayacağını düşünüyorlar!

Her ne kadar yüz yüze anlaşmak önemli olsa da gelişen teknoloji bunu her şekilde yapabilmeyi mümkün kıldığı için, video konferanslara yöneldiler. Yaptıkları video konferansta bu zor süreçte Kısa Çalışma Ödeneği için başvuran Innvista İnsan Kaynakları 155 çalışanından 115 kişinin şartlarına uygun olmasından, 16 emekli çalışanını da bu haklara sahip olacağı ve sosyal düzeni az miktarda da olsa düzeltmiş olmanın, mevcut desteklerden azami oranda personelinin faydalanıyor olmasının verdiği mutluluğu dile getirdiler.
Hali hazırda sosyal izolasyon ve sosyal mesafeye uymak kaydı ile toplam 24 çalışanın (güvenlik ve teknik servis elemanlarının)  ki bu çalışanları da lojman ve çevre mahallelerden işlerine gelen arkadaşlardan seçerek mesailerine devam ediyor olması ile kimseyi ekonomik olarak mağdur etmemenin haklı gururunu ve sevincini paylaştılar.

“Fiziken mesafeli ancak kalben yakın olduğumuzu hissetmek iyi geliyor” diye dile getirdiler.