HILTON ROME CAVALIERI, WALDORF=ASTORIA KOLEKSİYONU'NDA

Rome Cavalieri Oteli’nin Waldorf=Astoria Koleksiyonu’na altıncı otel olarak eklenmesi üzerine açıklama yapan Hilton Hotels Corporations, Global Operasyonlar Başkanı Ian Carter “Waldorf=Astoria Koleksiyonu seçkin ve bulunduğu yerin temel taşı olma özelliği taşıyan, üstün hizmetiyle ünlü, orijinal mimari ya da sanatsal görünüme sahip tarihi önem taşıyan otellerden oluşuyor. Rome Cavalieri Oteli Avrupa’da bu parametrelere uyuyor ve referans noktası olarak markamızın Avrupa’daki çıtasını yüksek bir yere konumluyor. Rome Cavalieri Oteli Avrupa’daki Waldorf=Astoria Koleksiyonu’na dahil etmek için kusursuz bir otel ve Koleksiyon’un büyümesini heyecanla karşılıyoruz.”

370 odalı Rome Cavalieri Oteli, tarihi Roma merkezli panaromik manzarasıyla 60,7 dönümlük bir park içerisinde yer alıyor. 1963’te açılan ve renovasyon çalışmalarına 50 milyon dolar harcanan otelin adı konukseverlikle özdeşleşti. Rome Cavalieri, Kıtasal Avrupa’daki beş yıldızlı oteller arasında 5,500 kişilik salonuyla en büyük konferans tesisine sahip olmasının yanı sıra, İtalya’nın tek üç Michelin yıldızlı restoranı Pergola’yı ve Roma’nın en ünlü spa’sını bünyesinde bulunduruyor. Önümüzdeki oniki ay içerisinde otelin mükemmel hizmet ve tesislerine eklenecek yenilikler arasında üçüncü bir havuz ile  otelden bağımsız giriş imkanı da sağlayacak sanat harikası kongre merkezi olacak.

Otel halihazırda efsanevi kabul edilen antik dönem sanat ve mobilya koleksiyonun yanısıra, İtalya’da şimdiye kadar bir müzayedede en yüksek fiyata satılan ve Giovanni Battista Tiepolo’nun en önemli üç rococo eseri olarak nitelendirilen tabloya  2006 Kasım ayından beri evsahipliği yapıyor.