HARÇ PULU ZAMMI GÖZDEN GEÇİRİLMELİ!

Halil ÖNCÜ - Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği ( I-MICE) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kurt, son dönem gündemde yer alan ve tedirginlik yaratan, yurt dışı çıkış pulunun 150 TL.den, 1500 TL.ye çıkarılacağı haberlerinin doğru olması durumunda outgoing hizmeti sunan acenteler açısından olumsuz etki yapacağını söyledi.

HARÇ PULU ZAMMI GÖZDEN GEÇİRİLMELİ!

Sosyal medya hesabı üzerinden konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Hüseyin Kurt, turizmin sadece iç hareketlilik olmadığını,aynı zamanda uluslararası kültürel bir etkileşim olduğunu ifade etti.

'Sn.Bakanım' başlığı ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a bu konudaki düşüncelerin aktaran Başkan Hüseyin Kurt şunları söyledi:

“Bir ki gündür bazı sitelerde ve haber kaynaklarında yurt dışı çıkış pulunun 150 TL.den, 1500 TL.ye çıkarılacağı paylaşılmaktadır. Özellikle outgoing hizmeti sunan acentelerimiz açısından satışları ve yine tüketicinin de hizmet alım sürecini doğrudan etkileyecek böylesine fahiş olası bir zam rakamının gözden geçirilmesi elzemdir.

Özellikle bir seneyi aşkın süredir Schengen vize problemleriyle uğraşan acentelerimiz ve seyahatseverlere tutarlılıktan uzak bir zam oranını getirmek, seyahat özgürlüğüne vurulacak bir kettir. Turizm sadece iç hareketlilik değildir, aynı zamanda uluslararası kültürel etkileşimdir.”