FİRUZ BAĞLIKAYA'DAN EMİN ÇAKMAK'A " ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN! "TÜRSAB Başkan adayı FiruzBağlıkaya, 24-25 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan TÜRSAB 23. Olağan Genel Kurulu öncesinde turizm gazetecilerinin sorularını yanıtladı.

Yönetim Kurulu ile ilgili de konuşan Bağlıkaya; “Kafamızda tabi ki isimler var. Son birkaç günde karar verip, listeyi ona göre oluşturacağız. Kafasında listeden başka bir şey olmayan ve aslında harekete değil de, oradaki bir pozisyona talip olan arkadaşlarımız zaten aramızdan ayrıldı. Değişim Hareketi içindeki bütün arkadaşlarımız, listede olsunlar ya da olmasınlar, hiçbir şey değişmeyecek. Biz tek bir vücut halindeyiz.”

“Bizim arkadaşlarımızla aramızda liste sorunu olmaz.”

“Bizim arkadaşlarımızla aramızda liste sorunu olmaz. Buradan bir medet umdukları için bir tartışma yaratmaya çalışıyorlar. Listeni açıkla diyorlar. Senin listen nerede? Sen daha adayın kim olduğunu bile açıklamadın.”

“Ben aday değilim diyor, seçim gezileri yapıyor.”

“Karşındaki adam ben aday değilim diyor ama veda gezileri adı altında seçim gezileri yapıyor. Sen kendi listene baksana, benim listemle ne işin var? Öbür muhalif arkadaşımız da öyle. Ya arkadaşım, siz kendi işinize baksanıza. Bu liste açıklama hevesi nedir?Aslında listede olanlardan değil,  listede olmayanlar üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorlar. Bakacaklar ve benim yazmadığım isimleri arayarak,‘Sen bize gel’ diyecekler. Aramızda nifak yaratmaya çalışıyorlar. Bizde olmaz. Olacak olanlar da gitti.”

“Biz Başaran Bey’e, onun bize davrandığı gibi davranmayacağız.”

FiruzBağlıkaya, gazetecilerin “Başaran Ulusoy’u nasıl uğurlayacaksınız ve göreve geldiğinizde TÜRSAB’daki ilk işiniz ne olacak?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:
“ Bir kere Başaran Bey ile şahsi bir sorunumuz yok. Biz, Başaran Bey’i layık olduğu şekilde uğurlayacağız. Onun bize davrandığı gibi davranmayacağız.Ben onu anlıyorum. O iş yerini işgal ediyormuşuz gibi bir tavır sergiliyor, öyle bir ruh hali içinde. Ona yardımcı olmaya çalışacağız. Mümkün olduğu kadar tecrübelerinden faydalanmaya çalışacağız ve gerekli olduğunda kendisine danışacağız. Hiçbir şekilde kendisini yok saymayacağız.”