FARKLI BİR TATİL SEÇENEĞİ, ''HOTEL-BERKE RANCH AT ÇİFTLİĞİ''

FARKLI BİR TATİL SEÇENEĞİ, ''HOTEL-BERKE RANCH AT ÇİFTLİĞİ''


FARKLI BİR TATİL SEÇENEĞİ, ''HOTEL-BERKE RANCH AT ÇİFTLİĞİ'' İZLEYİN..

 
Hotel-Berke Ranch At Çiftliği’nin Genel Müdürü  Ufuk Uras  tesiste bulunan atların arap atı olduklarını da ifade ederken, geçen yıl tesis içinde oluşturdukları  Western Kasabası ile farklı bir ortam oluşturduklarına dikkat çekti.Hotel- Berke Ranch At Çiftliği yine geçtiğimiz yıllarda olduğu at üzerinde düğün organizasyonlarının yanı sıra, çiftlik içinde oluşturduğu Western kasabası ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.  Üras, “ Eskiden bir söz vardı. At, avrat silah! Galiba bu aralarda atı biraz unuttuk. Yeni yeni Türk halkı biniciliğe merak salmaya başladı. Çok bilinçli anne-babalar var. Çocuklarını buraya getirip ata binme ve at sevgisi konusunda eğitim aldırıyorlar” dedi. 
 
 
Halil Öncü, Hotel-Berke Ranch At Çiftliğinde Western kasabasında...
 
Burada düğünlerin yeri başka oluyormuş. Gelin ve damat at üzerinde geliyor ve düğün töreni başlıyor. 

Binicilikle ilgilenenler ve diğer doğa aşıkları için ideal bir yer

4 yıldan bu yana Berke Ranch At Çiftliği’nin Genel Müdürlüğünü yapan Ufuk Üras, muhteşem doğal güzelliğiyle turizme alternatif bir seçenek olarak hizmet veren bulunan Hotel-Berke Ranch At Çiftliğinin sezona giriş yaptığını belirtirken, “Hotel-Berke Ranch At Çiftliği Antalya’ya 50 km, Kemer’e 6km. ve plaja ise 2.5 km. mesafede, Türkiye’nin en güzel sahillerinden birinde yer alıyor. Toros dağlarının en yüksek ikinci tepesi olan ve yüksekliği 2365.mt. olan Tahtalı dağının eteklerinde bulunan Hotel-Berke Ranch At Çiftliği çam, portakal ve nar bahçeleri içinde, muhteşem volkanik ikiz tepeler manzarasına sahip bir konumdadır. Hotel-Berke Ranch At Çiftliği binicilikle ilgilenenler ve diğer doğa aşıkları için ideal bir yerdir ”dedi.
 
Western kasabasında Kovboylar,kızıldereliler,daltonlar ve daha neler neler...
 
Hotel-Berke Ranch Western Kasabası...

“Burada düğünlerin yer başka oluyor. Gelin ve damadı atın üzerinde getiriyoruz”

Bu yıla kadar genelde Avrupalı olarak ağır basan misafir portfoyünün bu yıldan itibaren çeşitlendiğine de dikkat çeken Üras, “ Hotel-Berke Ranch konaklamada genelde Avrupa ağırlıklı çalışmaktadır. Yurt dışından çalıştığımız direkt tur operatörleri var. Bildiğiniz gibi Binicilik Türkiye’de daha yeni yeni yayılmakta olan bir hobi. Ve bir canlı ile yapılan tek spor. Başka hiçbir spor canlı ile yapılmaz. Biraz zahmetli, fedakarlık isteyen bir hobi.Biraz da A Plus yani pahalı bir hobi diyebiliriz. O yüzden Türkiye yeni yeni başlıyor biniciliğe. İnsanlar artık çocuklarına at binmeye alıştırıyorlar. Binicilik tesisi olarak 30 tane atımız var. 5 tane Shetland pony atımız var. 30 tane de bu tesisimizde otel odamız var. Butik Ranch otel olarak hizmet vermekteyiz. Yarım pansiyon çalışıyoruz.  Konaklama yanında günlük turlarımız da var. Bu turlarımızda at binme, çocuklara yönelik mini club programlarımız var. Tekirova ile Beldibi arasında transfer dahil her türlü organizasyonu yapıyoruz. Bunun yanı sıra özel doğum günleri, hafta sonları özellikle çok iddialı olduğumuz nefis doğal ortamda köy kahvaltılarımız çok meşhur. Ekonomik fiyatlarla Köy kahvaltılarımızda 35 çeşit ürün sunuyoruz. Branchlarımız var. Kurumsal yemekler alabiliyoruz. Barbekü partileri yapabiliyoruz. Burada düğünlerin yer başka oluyor. Gelin ve damadı atın üzerinde getiriyoruz. Geline beyaz at veriyoruz. Atları süsülüyoruz. Unutulmayacak tam bir kır düğünü yapıyoruz. Kına gecelerimizde burada muhteşem oluyor”diye konuştu.
 
Hotel-Berke Ranch At Çiftliği’nin Genel Müdürü  Ufuk Uras
 
Atlarla, hem ata binme keyfi hem de doğal güzellikleri birlikte yaşıyorsunuz...
 
Hotel-Berke Ranch At Çiftliği Antalya’ya 50 km, Kemer’e 6km. ve plaja ise 2.5 km. mesafede, Türkiye’nin en güzel sahillerinden birinde yer alıyor.

 Western kasabasında Kovboylar,kızıldereliler,daltonlar ve daha neler neler….

Hotel-Berke Ranch At Çiftliği’nin Genel Müdürü  Ufuk Üras  tesiste bulunan atların arap atı olduklarını da ifade ederken, geçen yıl tesis içinde oluşturduklar  Western Kasabası ile farklı bir ortam olutürdüklarına dikkat çekti. Western kasabasının büyük ilgi çektiğini de sözlerine ekleyen Üras, animasyonlarla her Cumartesi burada Western gecesi düzenlediklerini belirtti. Üras, “ “Atlarımızın çoğu arap atıdır. İngiliz atları bu sıcakta pek yaşamadığı için arap atları burada bulunmakta. Ormanda 9 ayrı parkurumuz var.Geçen yıl oldukça ilgi çeken western kasabasını kurduk. Bu kasaba içinde şerifin hapishanesinden, ofisine, bankalarına kadar 500 m2.lik bir alanda küçük bir Western kasabası oluşturduk. Burada akşamları partiler düzenliyoruz. Bu sene o partileri iç pazara da açıyoruz. Her cumartesi akşamı Antalya ve çevresinden gelen konuklarımıza saat 21.00 de başlayıp 01.00 de bitecek içinde limitsiz içkisi olan, dansçı kızların bulunduğu, atların üzerinde Kızılderililerin bulunduğu Kızılderili köyümüz ve ayrıca daltonlar yer alacak. Western partilerimiz çok ilgi çekecek”dedi.