ALPASLAN ÜNSAL: MERKEZİMİZE GÜNDE İKİ BİN ÇAĞRI GELİYOR!Sahte tatil hesaplarına dikkat çeken ve yarılarda bulunan Ünsal, Google ve sosyal medya hesapları üzerinden açılan sahte hesaplara dikkat edilmesinin gerekliliğine dikkat çekti.

Her gün İki bin çağrı içinden %5’ine tatillerini veriyoruz!

Alparslan Ünsal son günlerde telefon trafiğinin arttığına dikkat çekerek, “Havaların ısınması ve yaz aylarının yaklaşması ile Türk turizminin de hızı artmaya başladı. Bugünlerde aldığımız yoğun çağrılarımızdan bunu görüyoruz. Günlük ortalama iki bine yakın çağrı alıyoruz. Bu çağrıların %5’ine tatillerini veriyoruz. Çağrı merkezlerinde %5 oranı oldukça iyi bir rakamdır. Tabii bu arada şu durumlar ile de karşılaşıyoruz. Piyasada kontrol edilebilir bir sosyal medya yönetimi yok. Bazı otellerin kendinin bile bilmediği adalarına çılan sahte sayfalar var. Maalesef bu sitelerde müşterileri aldatmakta ve yanılmakta. Bu konuda yanılan müşterilerde sıkıntılar yaşamakta. Tabi bunların kontrol edilebilirliği mümkün. Tatili bu şekilde almak isteyenler daha çok araştırma yaparlarsa müşterilerin daha az yanılma ya da çarpılması engellenebilir” dedi.

Tatili alırken nelere dikkat etmeli?

Tatilcilere dikkat etmeleri huşuları dile getiren Alpaslan Ünsal, “ Bu konuda tatil almak isteyenlerin dikkat etmeleri en önemli konu ise şu olmalı. Genel olarak hangi oteli arıyorsak Google’a yazdığımızda, Google web sitesindeki numarası ile haritadaki numaranın aynı olmasına dikkat etmeliler. Çünkü herkes bir web sitesinin micro ya da yaprak sitesini yapıp da herhangi bir numara koyabilir. Ama Google hartadaki numarayı değiştirme şansı yok. Çünkü bu durum sadece otel sahibinin yetkisinde olduğu için bu durumda önem arz ediyor. Bir diğer konuda facebook ve diğer sosyal medya sayfaları istediğiniz isimde istediğiniz kişi adına açabiliyorlar. Buradaki kullanıcı sayısı takipçi sayısı çok önemli. Bunlara dikkat edilmesi gerekir” dedi.

2008’den bu yana hiçbir müşterimizi mağdur etmedik!

Müşteri memnuniyetinin öncelikleri arasında yer aldığına da dikkat çeken Ünsal, Welcıma Tour olarak 2008 yılından bu yana hiçbir müşterilerini mağdur etmediklerini belirti. Ünsal, “Çağrı merkezleri toplumuzda bilindiği üzere üç bilgisayar dört personelden oluştuğu bilinir. Ama bu durum böyle olmamalı. Bir tur operatörü kadar alt yapısına sahip olması gerekir. Profesyonel bir itibar yönetimi, dijital marketing yönetimine sahip olması gerekir. Biz Welcome Tour olarak 2008’den bu yana hiçbir müşterimizi mağdur etmedik. Müşterilerimizin memnun olduğunu görmek bizleri mutlu ediyor. Bu memnuiyet neticesinde evlerine döndüklerinde sonrasında yanlarında başka tatilci dostlarını bizlerle buluşturmaktadırlar” diye konuştu.