‘ESKİKÖY’DEN KEMER’E ANILAR’ YILLAR SONRA BULUŞTURDU

1994 yılında Almanya’dan Kemer’e turist olarak gelen Kerstin Thierfelder ve Peter Thierfelder çifti, yıllar sonra tekrar Kemer’e gelerek o yıllarda tanıdıkları ve unutmadıkları Kemerli Yusuf Kar’ı ziyaret edip nostalji yaşadı.

‘ESKİKÖY’DEN KEMER’E ANILAR’ YILLAR SONRA BULUŞTURDU

Halil Öncü tarafından yayınlanan ‘Eskiköy’den Kemer’e Anılar” kitabının aynı isimle açılan facebook sayfasında eklenen bir fotoğrafa yorum yapan Kerstin Thierfelder, o yıllardan bu yana aradıkları dostları Yusuf Kar’ı sosyal medyadan bularak bugün Kemer’de buluştular. 

Yıllar sonra gerçekleşen buluşma duygulu anlara neden oldu. Buluşmada Halil Öncü de yer alırken, Thierfelder çifti, Yusuf Kar ve Halil Öncü Kemer turu yaparak hem yeni Kemer’i hem de eski Kemer’i konuştular. 

Kemer’in yakından tanıdığı isimlerden Yusuf Kar yaptığı açıklamada, “ 1990’lı yıllarda kardeşim Ali Kar ile birlikte Kemer’de Mimoza Restaurant’ı işletmiştik. O dönem hemen yanımızda yer alan Kaptan Hotel’e çok sayıda Alman misafir geliyordu. Bu misafirlerimiz yemeklerini Mimoza Restauranıtımızda yerlerdi. O dönemlerde Almanya’dan Kemer’e gelen Kerstin Thierfelder ve Peter Thierfelder çifti ile de burada tanışmıştık. O dönem onları bölgemizde gezdirmiştim. Olympos’a, Phaselis’e gitmiştik. Kemerli gazetecilerden Halil Öncü Bey’in yazdığı kitap ve sosyal medyadaki adresinden yıllar sonra gelen mesaj sonrası sözleşip, bugün Kemer’de bir araya geldik. Oldukça mutluyum. Bu buluşmaya sebep olan Halil Bey’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kerstin Thierfelder’de yaptığı açıklamasında, oldukça mutlu bir gün yaşadıklarını belirterek, bu buluşmaya vesile olan Halil Öncü’ye teşekkür etti. 1994 yılında tatilini daha dün gibi hatırladığını ve unutmadığını söyleyen Kerstin Thierfelder, “Almanya’da sosyal medyada dolaşırken Eskiköy’den Kemer’e Anılar facebook sayfasını gördüm. Orada eski fotoğraflar da Mimoza Restaurant’ı ve Yusuf Kar’ı gördüm. Sosyal medyadan yazdım, Halil Öncü Bey’den Yusuf Bey’in telefonunu aldım. O’da Yusuf Bey’e ulaştı. Telefonlaştık ardından yıllar sonra bir araya geldik. Çok mutluyuz. Zaten tatile gelecektik ve bugün buradayız, adeta eski günleri yaşıyoruz.”dedi.

Gazeteci Yazar Halil Öncü de, buluşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve bu özel buluşmaya vesile olmanın  çok güzel bir duygu olduğunu söyleyerek, kitabını  Kerstin Thierfelder ve Peter Thierfelder çiftine hediye etti.