EN UZUN KAYAK KEYFİNİ XANADU SNOW WHITE’TA YAŞADILAR

EN UZUN KAYAK KEYFİNİ XANADU SNOW WHITE’TA YAŞADILAR
Türkiye’nin ilk ve tek aydınlatmalı pistlerine sahip olan Xanadu Snow White, kayak severlere saat 20.00’ye kadar kayak yapma imkanı sunuyor. Bu özelliğiyle gün boyu kayak keyfini geceye de taşıyan Xanadu, “En Uzun Gecede En Uzun Kayak Keyfi” konseptiyle misafirlerine özel etkinlikler gerçekleştirdi. Xanadu’da 21 Aralık gecesi, Avusturya milli kayakçı ve kayak hocası Hannes Branner yönetimindeki lisanslı 7 milli kayak hocasından oluşan profesyonel ekibin Xanadu’nun aydınlatmalı pistlerinde gerçekleştirdiği meşaleli kayak gösterisi ve gökyüzüne bırakılan dilek fenerleri ile son buldu.

Türkiye’nin kış turizminde önemli destinasyon merkezlerinden biri olan Erzurum Palandöken’deki Xanadu Snow White, taşıdığı uluslararası güvenlik standartları ile Türkiye’nin FIS (Fédération Internationale de Ski) onaylı tek özel kayak pistlerine sahip tesisi. Xanadu, dağın zirvesinde bulunan 30 bin metreküp kapasiteli göletten yaptığı karlandırma sayesinde de üç yıldır Türkiye’de kayak sezonunu en erken açan tesis olan Xanadu, bu karlandırma sistemiyle kayak sezonunu da 150 güne kadar uzatıyor.

UÇAKTAN İNDİKTEN 15 DAKİKA SONRA KAYAK
Erzurum Havaalanı’na sadece 15 dakika uzaklıkta bulunan Xanadu Snow White, 10 km’si özel karlandırılabilen ve toplam uzunluğu 12 km olan kayak pistleri, 800 m'lik kızak pisti, 1700 metre lift uzunluğu ile Palandöken'in nefes kesen manzarasında kayak ve snowboard sevenlerin tutkusu olmaya bu kış da devam edecek.