EMITT FUARINDA GÖZLER ERKEN REZERVASYONDA

Rus uçağın düşürülmesi ardından İstanbul Sultanahmet’teki IŞİD terör örgötünün canlı bamba patlatması ile turizmdeki kriz büyüyor.Türkiye’nin tuizmdeki iki büyük pazarına yönelik bu eylemler  sektörde 2016 yılı beklenti ve hesapların yeniden yapılmasına neden oldu. Bu kapsamda doğacak boşluğu doldurmasa da iç turizm öne çıkıyor.
 
İç pazarın öne çıkması ile gözler 28 Ocak’ta başlayacak olan EMITT  Fuarı’na döndü.
 
EMITT’e katılan firmalar erken rezervasyonu  çıkaracak olması tüketici tatilcilerin de yaz dönemine yönelik tatil planlarını EMITT’te görecekleri  erken rezervasyon kampanyalarına göre düzenleyebileceği belirtiliyor.
 
EMITT’e iç pazar ve erken rezernvasyona yönelik çalışmalar kapsamında bilgi veren fuarın yöneticisi Hacer Aydın, “Katılımcılar hazırladıkları erken rezervasyon kampanyaları için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu konuda hem tüketiciler hem de profesyonel katılımcılara yönelik etkinlikler düzenliyor” dedi.
 
Erken rezervasyon EMITT ile başladı
 
Aydın, Türkiye’de son yıllarda hızla yayılan erken rezervasyon sisteminin EMITT Fuarı’nda başlayıp geliştiğini belirterek şunları söyledi.

“ Erken rezervasyon kampanyaları 2003 yılında EMITT’te başladı. Erken rezervasyon kampanyaları, bu yıl yaşanan krizin de etkisiyle adeta fuarın odak noktası oldu.  Katılımcılar hazırladıkları kampanyaları burada açıklayacak. Tüketiciler de EMITT’i her zamankinden daha çok ziyaret ederek erken rezervasyon kampanyalarını öğrenecek. Bu anlamda EMITT erken rezervazyon odaklı gececek diyebilirim. Katılımcı firmalardan aldığmıız bilgilerden erken rezervasyonda ciddi bir artış var. Bunun sonucu olarak Geçen yıl 1,5 milyon paket tur ile tatile çıkan kişi sayısının erken rezervasyon ile bu yıl 1,8 milyona çıkması bekleniyor.”