EMİRATES TOKYO UÇUŞLARINDA GERİ SAYIM BAŞLADI

Dubai’den altı kıtaya sürekli uçuşları bulunan dünyanın en hızlı büyüyen uluslararası havayolu şirketleri arasında yer alan Emirates Havayolları için Tokyo, 2010 yılında gerçekleşecek yeni uçuş noktaları arasında en heyecan verici olanıdır. Bu yıl Tokyo’ya düzenlenecek direkt uçuşların yanısıra, Amsterdam, Prag ve Madrid’e de Dubai’den hergün direkt uçuşlar başlayacaktır.

Emirates Tokyo uçuşlarını geniş gövdeli Boeing 777 -300 ER tipi uçaklarla gerçekleştirecektir. Bu uçaklarda tamamen yatan 42 adet business class koltuğu dışında, 304 adet ekonomi class koltuğu ve 8 adet First Class “Private Suit” (Özel suit) bulunmaktadır. Tüm koltuklar 600’ü aşkın kanala sahip ödüllü uçak içi eğlence sistemi ICE ile donatılmıştır.

Emirates, iki buçuk milyon nüfusu ile  ülkenin en önemli endüstri ve ticaret merkezi konumunda ki Osaka’ya yedi yıldır  ulaşımı sağlamaktadır . Osaka  kenti hızla büyüyen bir iş hacmine sahip olmakla beraber  çok uluslu şirketlerin merkezlerine de ev sahipliği yapmaktadır.2002’den beri Japonya’ya 1.3 milyonun üstünde yolcu ve 60.000 ton kargo taşımacılığı yapan Emirates, Osaka’dan sonra şimdi de Japonya’da ekonominin başkenti olan Tokyo’ya haftanın beş günü Dubai’den direkt uçacak.
Saat 02.50’de Dubai’den  kalkacak olan EK 318, aynı gün içinde saat 17.55’te Tokyo’nun Narita Havaalanı’na varacaktır. EK 319 ise Tokyo’dan saat 21.40’ta kalkarak 04.35’te Dubai’ye ulaşacaktır.