DÜNYA SAĞLIK TURİZMİNİN KALBİ İZMİR VE DENİZLİ'DE ATACAK

Her geçen gün gelişme gösteren Türk sağlık sektörü, 10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi’nde kendini dünyaya tanıtma imkanı bulacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic. A.Ş. ortaklığıyla ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenecek Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, 10. kez turizmcileri İzmir’de buluşturacak. 8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında organize edilen fuarda, Türkiye’nin doğal ve tarihi dokusundan kültürüne, damak tadından sağlık ve güzelliğe uzanacak tanıtımlar gerçekleştirilecek.

SAĞLIKLI TEMASLAR ÖZEL BÖLÜMDE

Ürdün’ün Kızıldeniz’e açılan kapısı Akabe’nin uluslararası partner destinasyon, Mersin’in partner il olduğu fuarda, sağlık turizmi için de ilk kez özel bir bölüm oluşturulacak. Sağlık Bakanlığı ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü destekleriyle THTC’nin stratejik partner olduğu “Sağlık Turizmi Özel Bölümü”nde ülkenin sağlık turizmi gelirlerini artıran sözleşmelere imza atılması bekleniyor.

Sağlık turizminin geliştirilmesine ve ülkemizin sağlık imkanlarının yurt içi ve yurt dışı pazarlara tanıtılmasına yönelik olarak düzenlenen özel konseptte, sektör temsilcileri dünyanın farklı bölgelerinden gelecek sağlık yatırımcılarıyla temaslarda bulunacak.

Sağlık turizmi için Ekonomi bakanlığı Sağlık Turizm teşvikleri destekleri ve THY ulaşım desteği ile, Almanya, Azerbaycan, Bangladeş, Belarus, Birleşik Arap Emirlikleri, Çad, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Fas, Gana, Gine, Güney Sudan Cumhuriyeti, Hindistan, Hollanda, Irak, İngiltere, Kamerun, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kuveyt, Mali, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Romanya, Rusya, Senegal, Somali, Suudi Arabistan, Umman ve Yunanistan’dan toplam 35 ülkeden 97 alım heyeti temsilciler gelecek.

Alım heyetlerimiz 8-10 Aralık İzmirde, Travel Turkey Fuarında oluşturulan Özel Sağlık Turizm bölmündeki katılımcılar ile B2B ikili görüşmeler yapacak ve İzmir hastaneleri ile termal tesislerini yerinde inceleyecekler, 10-11 Aralık tarfihleri arasında ise 35 ülke 97 alım heyetimiz Denizli ye haraket ederek Pamukkale tarihi kültürel mekanları ziyaret edecek ve karahayıt bölgesindeki bulunan termal tesislerimizi inceleyecek ve 10 Aralık akşamı Pam Otelde düzenlenecek olan Akşam Gala yemeği ile 11 aralık sabahı  ülkelerine döneceklerdir.

Bu Organizasyondaki amacımız İzmir ve Denizli illerimizde bulunan sağlık ve Termal tesislerimizin yerinde tanıtılmasını sağlamak ve 400 milyar dolarlık dünya sağlık turizm pastasından daha fazla pay almaktır.

SAĞLIK TURİZM EĞİTİM SERTİFİKA PRORAGRAMI  DÜZENLENECEK

Sağlık Turizmi Özel Bölümü’nde; kamu hastaneleri, özel, vakıf ve üniversite hastaneleri, sağlık turizmi seyahat acenteleri, göz hastaneleri, diş sağlığı ve estetik merkezleri, saç ekim klinik ve merkezleri, tüp bebek hastaneleri ve merkezleri, termal oteller ve tesisleri, sigorta şirketleri, assistance firmaları, zayıflama ve diyet klinikleri konusunda faaliyet gösteren  firmalar stand açacak.

Sağlık Turizmi özel bölümünde; TÜRSAB ve GHTC -Dünya Sağlık Turizm Konseyi işbirliği ile seyahat acenteleri için uluslararası akreditasyonu olan 'Seyahat Acentesi Sağlık Turizm Eğitim ve Sertifika Programı' da düzenlenecek. GHTC - Dünya Sağlık Turizm Konseyi Eğitim Birim Başkanı Dr. Costantin Costantinidis tarafından verilecek eğitim, 8 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. Kayıt için [email protected] ile iletişime geçilebilir. Eğitimle katılımcıların, gelişmekte olan sağlık turizmine uyum sağlarken, fikirlerini yeni ufuklara taşımaları amaçlanıyor. Fuarda; İzmir, Aydın, Denizli, Muğla bölgelerinin sağlık ve termal turizmi açısından potansiyeli ve geleceği de değerlendirilecek.

Fuar İzmir’de gerçekleşecek 10. Travel Turkey İzmir, A holünde belediyeler ve kalkınma ajanslarını, B holünde ise acente, otel ve operatörleri ağırlayacak. Fuar, 4 gün boyunca profesyonel ziyaretçiye açık olurken, son tüketici A holünü fuar boyunca, B holünü ise 10-11 Aralık 2016 tarihlerinde ziyaret edebilecek.

Fuar kapsamında 9 Aralık günü Sağlık Turizm formu düzenlenecek, 1.Panelde ‘’ TÜRKİYE SAĞLIK TURİZMİNDE TERMAL & SPA-WELLNESS- POTANSİYELİ ve GELECEĞİ’’ ve 2. Panelde ‘’ EGE’DE SAĞLIK TURİZMİNİN- POTANSİYELİ ve GELECEĞİ’’ sektörün önde gelen temsilcileri ve bölge milletvekillerinin katılımları ile gerçekleşecek.

Son olarak “SEYAHAT ACENTALARINA ÖZEL”(Sağlık Turizm Teşviklerin’den Seyahat Acentalarının Yararlanması Eğitimi Paneli) gerçekleşecek.

Online kayıt için: www.travelturkeyexpo.com