DOĞAYLA BAŞBAŞA BÜYÜK BİR KEYİF VE NEFİS LEZZETLER ''ULUPINAR TROPİK RESTAURANT''


Bu hafta yolumuzu Antalya'nın Kemer ile Kumluca ilçeleri arasında yer alan ve muhteşem doğal güzelliği ile dikkat çeken Ulupınar'a çevirdik.


Restaurant sahibi Muhammet Akkelle'nin sıcak ilgisi ile hem bölgeyi hem de Tropik Restaurant'ı en iyi şekilde tandık.

Kış aylarında ise 100 Kişilik Şömine ile ısınan kapalı alanı ise otantik yapısı ile dikkat çekiyor. Restoran yaz - kış hizmet verirken, özel günlerde, toplantılarda, şirket yemeklerinde, düğün, nişan doğum günü gibi etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Yerli yabancı birçok misafirin ziyaret ederek yemek yediği Tropik Restaurant’ı bu yıl içerisinde Ruslar başta olmak üzere en çok Almanlar, İngilizler, Araplar ve yerli turistler ziyaret etti.


Kuyu tandırı mutlaka tatmalısınız, öneriyorum.

Tropik’e özel Zengin Serpme köy kahvaltısı

Sabah saat 09.00 da güne merhaba diyen tesis, gece geç saatlerde son misafirin tesisten ayrılması ile kapanıyor. Restaurant’ın en dikkat çeken yönünü sabah sunduğu serpme köy kahvaltısı oluşturuyor. Tamamen doğal ürünler ile yaklaşık 30 çeşidin sunulduğu kahvaltı ile gelen konuklar büyük keyif yaşıyorlar. Sıcacık taptaze lavaş ekmeği eşliğinde, tatlısından tuzlusuna, köy yumurtası çeşitlerinden, közlenmiş biberine kadar bol çeşitli kahvaltı dikkat çekiyor. 30 çeşit serpme kahvaltı içerisinde; Lavaş ekmeği, beyaz peynir çeşitleri, kaşar peyniri, Zeytin, Köy tereyağı, kaymak, menemen, omlet, sucuklu yumurta, sosis, yumurta, közde biber, reçel çeşitleri, bal, Tahin-Pekmez, kuru üzüm, kayısı, ceviz, söğüş, demlikle çay ve daha fazlası yer alıyor. Bu arada isteyene kaz ve ördek yumurtası da veriliyor. Kahvaltı saat 13.00 e kadar öğle yemeği başlangıcına kadar devam ediyor.


Tropik Restaurant’ta otopark sorunu yok. Geniş bir otoparkı bulunuyor. Ayrıca çocuklar için bir de oyun parkı bulunurken, çocukların büyük ilgi göstereceği ve içerisinde ördekler, kazlar ve tavukların bulunduğu bir de bahçe de bulunuyor.


Yerli yabancı birçok misafirin ziyaret ederek yemek yediği Tropik Restaurant’ı bu yıl içerisinde Ruslar başta olmak üzere en çok Almanlar, İngilizler, Araplar ve yerli turistler ziyaret etti.

Kuyu Tandırı mutlaka tatmalısınız…

Soğuk mezeler, Arasıcaklar, deniz ve alabalık çeşitleri, çeşit çeşit salatalar, et ve tavuk ürünleri, ızgaralar, Türk Mutfağı ve Tatlıları ile dikkat çeken Tropik Restaurant, bölgede bir ilk olarak lezzetlerine ilave ettiği  ve misafirlerinin beğenisine sunduğu Kuyu Tandır ile de dikkat çekiyor. Kuyu tandırı mutlaka tatmalısınız, öneriyorum.Tandır  Kuyu Kebabının yapılışını Restaurantın sahibi Muhammet Akkelle’den öğreniyoruz. “Önce temizlenmiş olan kuzuyu özel sosu ile birlikte bütün hali ya da kol halinde, yaptırdığımız kuyuya koyuyoruz. Etimizi üstü çamurla kapattıktan sonra kuyuda oluşturulan kor ateşte, kendi hali ile için için yaklaşık 2 saat boyunca pişiyoruz. Sonrasında çıkardığımız etimiz adeta lokum gibi misafirlerimizin beğenisine sunuluyor. Kuyu Tandıra ilgi büyük. Gelen misafirlerimiz çoğunlukla bu tadı, kuyu tandırı istiyorlar.” Muhammet Akkelle bölgede sadece kendilerinin yaptığı bu özel tat için iddialı olduklarını ısrarla bize vurguluyor.


Her türlü alkollü ve alkolsüz içeceği isteyebileceğiniz yemek sonrasında da sizleri yine farklı tatlarda tatlılar bekliyor. Künefe, baklava çeşitleri, incir tatlısı, dondurmanın yanı sıra benim size önereceğim Fırında helva tatlısı olacak.

Çaylar ,kahveler şirketten…

    Her türlü deniz ürününün bulunduğu Restaurant’ta, mevsim , çoban ve Tropik Şef salata dikkat çekici. Her türlü et ve tavuk ürünlerinin ve ızgaranın yer aldığı Tropik Restaurant’ta Türk mutfağı tadında yer alan Et sote, Saç Kavurma, Tavuk Kavurma, Kuzu Tandır, Tavuk Tandır,Balık Tandır, Kuz Çevirme ve kaburga dolması da isteyebileceğiniz diğer tatlar arasında yer alıyor.


Halil Öncü sizin için tattı. Mutlaka uğramalısınız!...

Her türlü alkollü ve alkolsüz içeceği isteyebileceğiniz yemek sonrasında da sizleri yine farklı tatlarda tatlılar bekliyor. Künefe, baklava çeşitleri, incir tatlısı, dondurmanın yanı sıra benim size önereceğim Fırında helva tatlısı olacak.  Kiremit kase içinde yer alan helvanın ısıtılarak ve üstü kızarmış şekilde masanıza geldiği ‘’ Fırında helva tatlısı’’ gerçekten mükemmel. Bu arada yemekten sonra çay ve kahveler de şirketten…

Tropik Restaurant’ta otopark sorunu yok. Geniş bir otoparkı bulunuyor. Ayrıca çocuklar için bir de oyun parkı bulunurken, çocukların büyük ilgi göstereceği ve içerisinde ördekler, kazlar ve tavukların bulunduğu bir de bahçe de bulunuyor. Derede bulunan ve yemek yerken hemen yanınızdan geçen çok sayıda alabalığı ise hem zevkle izleyebilir hem de amatör olarak yapacağınız balıkçılık ile tutabilirsiniz.

ULUPINAR TROPİK RESTAURANT
Ulupınar Köyü Tekirova-Kemer-ANTALYA
Tel: +90 242 825 00 98 - Fax: +90 242 825 00 38 - GSM: +90 532 616 20 01
http://www.ulupinartropik.com