DİANA TRAVEL TURİZM’E TEMSA’DAN 18 SAFİR

Antalya’nın en önemli turizm acente ve taşımacıları arasında yer alan Diana Travel, 18 Safir yatırımı yaptı. Araçlar, Antalya Havalimanı’nda düzenlenen törenle teslim edildi. Diana Travel Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, “1.5 milyon Avrupalı turisti Türk markamız Temsa ile taşımaktan gurur duyuyoruz” dedi.

10 Mart Salı günü düzenlenen törene Diana Travel Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, Temsa Pazarlama ve Satış Direktörü Murat Anıl, Diana Travel Mali ve İdari İşler Koordinatörü Malik Ejder Özkan, Yurtiçi Satış Müdürü Baybars Dağ, Temsa Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan, Bölge Satış Yöneticisi Volkan Tolunay, Ant Oto Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Göksoy, Ant Oto Otobüs Satış Müdürü Utku Taşkın ve Satış Danışmanı Ahmet Gürsoy katıldı.  

“Temsa bizim gururumuz”

Araçların teslim töreninde açıklamalarda bulunan Diana Travel Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, “Müşterilerimizi Temsa araçlarla taşımak bizim çok hoşumuza gidiyor. Temsa bizim gururumuz. Bizim yıllık 1.5 milyon dolayında Avrupalı misafirimiz var. Onları Türk markamızla taşımak bize gurur veriyor. Bu alışverişi yapmaktaki birinci kriterimiz buydu. Bunu gerçekleştirmekte katkısı olan başta Sayın Murat Anıl’a da çok teşekkür ediyorum, bu alışverişin gerçekleşmesinde en büyük katkı onun” diye konuştu.

Safir teknik olarak çok üstün bir araç

Burak Tonbul, Safir araçların teknik olarak çok üstün olduğunu vurguladı: Safir’ler teknik olarak çok üstün araçlar. Hem içerisindeki konfor düzeyi, hem geniş bagaj hacmine sahip olması önemli bir tercih nedeni. Bunlara araçların zorlu koşullara göre çok dayanıklı olması düşük yakıt tüketimi özelliklerini de eklediğinizde bu araçları almamanız çok zor zaten. Temsa bize hem garanti hem bakım konusunda özel avantajlar da sunuyor.”  

Yeni yatırımlar 2016’da

Filolarında 140 araç bulunduğunu belirten Burak Tonbul, “2005 yılında aldığımız 18 Safir aracımızı vererek, 18 yeni Safir aldık. Bundan sonraki süreçte araç değişimlerini filo yaş aralığını iki veya üç yıl içinde değiştirmeyi planlıyoruz. Araç bazında ilave yatırımımız yok. Ama 2016 yılında filomuzdaki diğer araçları değiştirme planımız var. Yeni yatırımlara yönelik Murat bey ile görüşmelerimiz sürüyor” dedi.

Temsa pazar payını büyütmeye devam ediyor

“Diana Travel ile yıllara dayanan güven ve dostluğumuz var” açıklamasını yapan Temsa Pazarlama ve Satış Direktörü Murat Anıl, “Yılda 1,5 milyon dolayında Avrupalı turisti ülkemizde ağırlayan, ülkemizin tanıtımına çok önemli katkılar sağlayan Diana Travel’e Safir araçlarımızın hayırlı olmasını diliyoruz. Safir araçların yolcu taşımacılarının öncelikli tercihi haline gelmesi bizi çok mutlu ediyor. Biz müşterilerimize artık otobüsü anlatmak zorunda kalmıyoruz. Son iki yılda Temsa’nın pazarda büyük bir yükselişi var. 2015 yılının ilk iki ayında da çok önemli satış seviyelerine ulaştık. Peş peşe yaptığımız teslimatlar ile pazar payımız büyümeye devam ediyor. Umarım bizim adımıza bu olumlu gelişmeler böyle devam eder. 2016 yılında Euro 6 motorlu araçlarla birlikte yeni ürünlerle Safir aracımızı destekleyecek, daha yüksek adetlerle pazar payını biraz daha yukarıya çekmek en önemli hedefimiz” dedi.

Ant Oto Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Göksoy da yaptığı açıklamada, “Diana Turizm bizim için çok önemli bir firma. Antalya’daki en güçlü firmalardan bir tanesi. Avrupalı turistlere hizmet veriyorlar. Bu yıl çok ciddi bir atılım bekliyoruz Diana Travel’den. Bizim araçlarımızla daha rahat daha ekonomik, daha keyifli bir turizm sezonu geçirmelerini diliyoruz” dedi.