CORNELIA DE LUXE RESORT GELECEĞİN ÇEVRECİLERİNİ EĞİTİYOR

Yapılan çalışmalarla ilgili Cornelia De Luxe Resort Kalite Müdürü İpek SÖNMEZ TAT yaptığı açıklamada;

Çevreyi koruma bilincinin her geçen gün yaygınlaştığı dünyamızda bizlerde doğaya, çevreye ve insanlara ne gibi faydalarımız olabilir diye araştırmalar yaptık. Çalışmalarımıza Uluslararası bir standart olan ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini otelimize kurmakla başladık.

Bu çalışmalar kapsamı altında tüm atıklarımızın ayrıştırılması, doğaya zarar verebilecek olan tehlikeli atıkların lisanslı firmalarca alınması ve uygun şekillerde bertaraf edilmesi, güneş enerjisinin gücünden faydalanarak otelimiz için enerji sağlanması, temizlik amacıyla kullanılan her türlü kimyasalın doğayla dost firmalardan temin edilmesi ve otelimiz içerisinde her türlü sızma, doğaya karışma gibi tehlikelerin önüne geçilmesi amacıyla taşma havuzlarının yapılması ve hepsinden önemlisi bu çalışmaların ayrıntılı bir şekilde dokümante edilmesi ve  kayıt altına alınması işlemleri yapılmaktadır.

Çevrenin sürdürülebilirliği kapsamında da sosyal sorumluluklarımızı da unutmadık ve bu doğrultularda da çalışmalar yaptık. Bu konudaki en önemli çalışmamız Belek İlköğretim okulundaki geleceğimizi şekillendirecek olan miniklerimize Çevre bilincini arttırmak, çevre kirliliğinin önüne geçmek ve çevrenin sürdürülebilir kalkınmasını sağlayabilmek amacıyla eğitimler düzenledik, çocuklarımızın atık ayrışımında bilgi sahibi olabilmeleri ve uygulamalı olarak öğrenebilmeleri amacıyla çöp kovaları temin ettik ve bütün okulun detay temizliğini üstlendik. Bu sayede çocukların hayata adım attıkları ilk aşama olan okul döneminden itibaren alışkanlıklarının çevreye olumlu yönde şekillenmesinde katkıda bulunmaya çalıştık.

 Bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek amacıyla sürdürülebilir çevre çalışmalarımız bundan sonraki günlerde de devam edecektir dedi.
 
Bülent DOKUZLUOĞLU bu aşamadan sonra çevreyle ilgili yapılacak çalışmaların otel tedarikçileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak projeler üretilerek hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi.